جدیدترین مطالب امروز

مال اندوزی عاملی برای پدید آمدن بیماری های روحی ؟!!!

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

مال اندوزی عاملی برای پدید آمدن بیماری های روحی ؟!!!

مال اندوزی یکی از دلایل پدید آمدن بعضی از بیماری های روحی و روانی می باشد ، بیماری هایی که متأسفانه می توان ادعا کرد ، اغلب افراد خسیس ، دیر یا زود به آن مبتلا خواهند شد !

اکثر افرادی که به مسائل مالی ، بیش از حد اهمیت می دهند و به شیوه ی نادرست مال اندوزی عادت کرده اند ، دچار مشکلاتی روحی – روانی بسیاری می شوند ، مشکلاتی نظیر : درگیری فکری ، افسردگی ، وسواس های فکری ، استرس های مزمن و خطرناک و ترس از نابودی و یا کاهش میزان پس انداز !

عده ای از مردم ، مال اندوزی و پس انداز را به مقدار زیاد غلط می دانند و می گویند : ” مال اندوزی می تواند باعث ایجاد مشکلات خانوادگی شود ” در حالیکه این طرز تفکر ناصحیح است ؛ مال اندوزی به روش صحیح ، نه تنها باعث مشکلات خانوادگی نمی شود ، بلکه می تواند در حل بسیاری از مشکلات مادی انسانها ، راه حل باشد و به نوعی به افراد ، دلگرمی و اطمینان خاطر دهد .

به عنوان مثال : 

فرض کنید برای یک مهمانی و یا جشن تولد دعوت می شوید ؛ این مهمانی اواخر ماه است و شما هیچ پولی برای خرید کادو ندارید ، اگر در آن زمان یک حساب پس انداز خانگی داشته باشید ، می توانید مقداری از پس انداز را برای خرید کادو بردارید و زمانی که حقوقتان را گرفتید ، آن میزان پول برداشته شده از پس انداز را جایگزین نمایید .

و یا خدای نکرده و بدون هیچ پیش بینی ، دچار بیماری می شوید که نیازمند صرف هزینه ی نسبتا زیادی است ، اگر در آن زمان پس انداز نداشته باشید ، چه چاره ای خواهید داشت ؟

همانطور که میدانید و شاید خودتان هم دیده باشید ،اکثر والدین ، فرزندانشان را از کودکی به مال اندوزی و پس انداز تشویق می کنند ، البته مال اندوزی به شیوه ی صحیح ؛ به نظر شما دلیل این کار والدین چیست ؟ مطمئنا والدینی که نگران عقل معاش و یا همان بلوغ مالی فرزندانشان هستند ، سعی می کنند از همان دوران کودکی ، به فرزندشان ، شیوه ی صحیح پس انداز و مال اندوزی را بیاموزند ، تا فرزندشان در آینده و در زندگی شخصی و اجتماعی اش ، با کوچکترین بحران مالی ، طعم شکست و ناتوانی را نچشد .

در این بین ، افرادی هم وجود دارند که با افراط و زیاده روی در مال اندوزی ، به عارضه ی خساست دچار می شوند ؛ معضلی که افراد درگیر با آن ، در معرض ابتلا به همان بیماریهای روانی ابتدای این مقاله خواهند بود ، زیرا مدام در این ترس به سر می برند که نکند زمانی پول هایشان از بین برود یا به دست کسی دزدیده شود و … ، این طرز فکر افراد خسیس ، می تواند صدمات جبران ناپذیری به اعصاب و روان آنها وارد سازد .

در انتها ، مهم ترین نکته ای که باید قبل از پس انداز در نظر داشته باشیم ، این است که سعی کنیم هیچ وقت برای پس انداز پول ، به خود و یا خانواده ی خود آسیب نزنیم و مال اندوزی ما به گونه ای نباشد که خود را از خواسته ها و علایق شخصی مان محروم سازیم ، زیرا شادی و سلامتی ، مهم ترین و با ارزش ترین گنج های دنیا هستند .

مرتبط ها

قالب خبری