جدیدترین مطالب امروز

ماسک های میوه ، شاداب کننده پوست شما

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

ماسک های میوه ، شاداب کننده پوست شما

ماسک های میوه ای که خواهان بیشتری در میان بانوان دارد ، میتواند راه حل مناسبی برای زیبایی و لطافت پوست صورت باشد، البته به شرط استفاده ی صحیح !

در همین ابتدای سخن، کمی از فواید اینگونه ماسکها برای شما خواهیم گفت که : زیباتر کردن پوست، شفاف سازی و پاکسازی پوست، جلوگیری از خشک شدن پوست صورت، کاهش التهاب پوستی، صاف و براق شدن پوست، جزئی از این موارد است.

قبل از توضیح بیشتر راجع به ماسک های میوه با هم به این پرسش شاید خنده دار پاسخ میدهیم، که چرا ما اصلا از لوازم آرایشی استفاده میکنیم؟ و یا اصولا آیا تمامی لوازم آرایش موجود، کمکی به بهبودی وضعیت صورت ما میکند؟

پاسخ به این سئوالات کاملا واضح است : به غیر از مواردی که پزشک بنا به نیاز بیمار به او تجویز میکند، در اکثر مواقع، لوازم آرایشی غیر استاندارد، نه تنها برای ما سودی ندارد، بلکه ممکن است تبعاتی در آینده برای پوست ما ایجاد کند که خود را برای استفاده نامناسب از آنها لایق سرزنش بدانیم، چون همگی ما میدانیم که لا به لای این همه تنوع لوازم آرایشی، محصولات غیراستانداردی هم وجود دارد که تشخیص آن، کار هرکسی نیست و به دلیل ناآگاهی از استاندارد بودن آنها، با اطمینان کامل از آنها استفاده میکنیم.

این نکته را هم باید گفت که بسیاری از این لوازم نیز استاندارد بوده و کیفیت مناسبی دارد.

حالا تکلیف چیست؟

اشتباه نکنید، ما متخصص پوست نیستیم و اصلا هم قصد پیچیدن نسخه ای کامل برای پوست شما را نداریم، فقط بر این اعتقادیم که همیشه مواد طبیعی اگر بر فرض سودی نداشته باشند ولی ضرری هم ندارند یا لااقل خیلی کمتر از مواد شیمیایی مضر هستند، البته این تصور هم نباید ایجاد شود که فکر کنید منظور ما تمامی لوازم آرایش هست. خیر منظور ما تمامی لوازم آرایش نیست. مقصود بحث، همانطور که در عنوان هم اشاره شده، درباره ماسک صورت میباشد.

خب ! به پرسش اول به صورت اجمالی پاسخ دادیم و حالا یک سئوال دیگر اینکه : آیا بهتر نیست به جای مواد شیمیایی رو به مواد طبیعی و آفریده های خدا بیاوریم؟ و یا به عبارت دیگر، به جای استفاده از ماسک های شیمیایی، از ماسک های طبیعی استفاده کنیم؟

اگر پاسخ شما نیز به این سئوال همانند ما، مثبت است، چند خطی دیگر را هم میهمان ما باشید.

امروزه کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که از ماسک های مختلف برای شادابی ، روشن شدن و … صورت خود بهره نبرده باشد .
یکی از رایج ترین کار ها، پاکسازی پوست است که در مراکز زیبایی انجام می شود .
اگر در تغذیه ی خود دقت کنید و از مصرف مواد خوراکی ای که اثر سوء بر روی پوست می گذارند خودداری کنید ، یا با کرم های محافظت کننده ( نظیر ضد آفتاب ، مرطوب کننده و … ) و ماسک های گیاهی پیوسته از پوست خود نگهداری کنید ؛ شاید نیازی به انجام پاکسازی نداشته باشید ؛ حتی اگر در طول دوره ی پاکسازی هستید استفاده از ماسک های میوه به عنوان مکمل در کنار آن خالی از لطف نیست ( برای اطمینان بیشتر می توانید با متخصص پوست مشورت کنید ؛ گاه پزشک کرمی را تجویز می کند تا با ماسک مصرف کنید ) .
همان طور که می دانید پوست نیز مانند مو انواع مختلفی دارد ( چرب ، خشک و… ) و برای تهیه و مصرف انواع ماسک ها ( چه تهیه از داروخانه ها و یا تهیه ی طبیعی در منزل ) باید با پزشک ( جهت جلوگیری از التهاب پوست و حساسیت های التهابی ) مشورت کنید ؛ حتی توصیه می شود بعد از استفاده از این لایه بردار ها از ضد آفتاب استفاده کنید ( چه در برابر نور خورشید و چه در برابر نور لامپ های کم مصرف ، مانیتور و … )، ضمنا پیشنهاد می شود قبل از استفاده از هر نوع ماسک میوه ای، مقداری از آن را در قسمت داخلی بازو تست کنید .

حال اگر بخواهیم برخی از انواع متنوع این ماسک ها را معرفی کنیم میشود به ماسک سیب، موز، هلو، خیار، آناناس، اشاره داشت که جزء خوشمزه ترین های انواع ماسک میوه میباشند که خوردنش هم شادابی بخش است، چه برسد بخواهد خوراک صورت شما شود، پس با این حساب میتوانید کمی پوست خود را تحویل بگیرید !

اکثریت شما مطمئنا درباره ماسک های میوه ای صورت زیاد شنیده اید حالا چه این شنیده ها، تجربیات و مطالعات شما باشد، چه سفارش و توصیه دیگران.

صورت به دلیل مرکز توجه دیگران، آیینه ی ظاهری هر فرد است و درست به همین دلیل همه ی ما انسانها و مخصوصا بانوان، به پوست صورت خود حساس هستیم و دنبال راهکارهایی برای شاداب نگه داشتن این نعمت الهی میگردیم که گاه همین توجه، حساسیت و وسواس بیش از حد، باعث ایجاد مشکلات برای همین آیینه ی شکننده میشود.

ماسک های میوه ای صورت شاید در خیلی از مواقع، راهکار مناسب تر و جایگزین بهتری برای ماسک های شیمیایی باشند که همان وسواس بیش از حد، ما را ملزم به استفاده از آنها میکند.

در فواصل مختلف درباره ماسک های میوه ای بیشتر صحبت خواهیم کرد و با هم تجربه ی بیشتری در این زمینه کسب میکنیم.

مرتبط ها

قالب خبری