جدیدترین مطالب امروز

ماسک های دست ساز و نکات مشترکی در خصوص آنها

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

ماسک های دست ساز و نکات مشترکی در خصوص آنها

با نکاتی در خصوص استفاده ی بهتر از ماسک های دست ساز خانگی و طبیعی در خدمت شماییم که امیدواریم با بیان آنها بتوانید از این ماسک ها اصولی تر استفاده کنید .

همیشه برای استفاده از هرچیزی توصیه هایی وجود دارد که بهتر است آنها را رعایت کرد . ماسک های دست ساز نیز دارای توصیه ها و نکات مشترکی هستند که رعایت آنها می تواند به گرفتن نتیجه ی بهتر از این نوع ماسک ها ، کمک زیادی کند .

اولین توصیه در خصوص استفاده از ماسک های دست ساز و به طور کلی انواع ماسک ها ، این است که از مالیدن آنها به نزدیکی چشم خود جدا خودداری کنید تا منجر به بروز انواع ناراحتی های چشمی نشود .

توصیه ی دوم مربوط به مقدار تهیه ی ماسک های دست ساز می باشد ، سعی کنید همیشه این ماسک ها را به اندازه ای درست کنید که برای مدت طولانی تهیه نشده باشد و حداکثر بعد از یک یا دو روز مصرف ، تمام شود ، زیرا اگر ماسک های دست ساز را به مقدار زیادی تهیه کنید و برای مدت چند روز مورد مصرف قرار دهید ، احتمال فساد مواد تشکیل دهنده ی آن به دلیل عدم استفاده از مواد نگهدارنده وجود دارد و ممکن است نه تنها پوست شما را مرطوب نکند ، بلکه اثرات مخربی نیز بر روی پوست شما داشته باشد. ( ضمنا این نکته را نیز فراموش نکنید که طی دو روز مصرف ماسک های دست ساز ، باید تمام نکات مربوط به نگهداری آن ها را رعایت کنید و آن ها را دور از نور خورشید و در داخل یخچال نگهداری کنید و هنگام قرارگیری در یخچال نیز باید داخل ظرف دربسته ای قرار دهید تا میکروب های یخچال وارد آن نشود .)

نکته ی سوم که اتفاقا ارتباط مستقیمی هم در دادن آرامش به مصرف کنندگان ماسک های دست ساز دارد ، این است که بعد از تهیه ی این ماسک ها و گذاشتن آنها بر روی پوست صورت خود ، دو حلقه برش خیار را نیز روی چشمهای خود بگذارید تا همانطور که گفته شد علاوه بر داشتن پوستی سالم و شاداب ، آرامش فوق العاده ای نیز نصیبتان شود .

چهارمین نکته و توصیه را به زمان مصرف ماسک های دست ساز و مرطوب کننده ها اختصاص می دهیم . از آنجاییکه مصرف این نوع ماسک های مرطوب کننده ، بعد از حمام ، سبب ماندن رطوبت بیشتر در داخل پوست می شود ، پس بد نیست که به خاطر داشته باشید ، بهترین زمان استفاده از این ماسک ها ، بلافاصله بعد از استحمام است .

و آخرین توصیه یا نکته ی پایانی و مشترکی که می شود برای ماسک های دست ساز بیان کرد ، مربوط به عوارض احتمالی استفاده از ماسک های مرطوب کننده ی خانگی است . چنانچه بعد از استفاده ی ماسک های دست ساز و مرطوب کننده ی خانگی ، علایم آلرژی و حساسیت پوستی در شما بروز کرد ، مراجعه به پزشک و مشورت درباره ی مصرف مجدد آن ماسک را فراموش نکنید .

مرتبط ها

قالب خبری