جدیدترین مطالب امروز

ماسک های درخشان کننده رنگ پوست را بشناسید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

ماسک های درخشان کننده رنگ پوست را بشناسید !

امروز و در این مطلب از یک جم می خواهیم چند نوع ماسک طبیعی را به شما آموزش دهیم که اتفاقا از بهترین ماسک های درخشان کننده رنگ پوست نیز هستند .

با آموزش 5 ماسک از ماسک های درخشان کننده رنگ پوست ما را همراهی کنید :

1- ماسک ماست و آلوئه ورا : ( اولین ماسک از سری ماسک های درخشان کننده رنگ پوست )

طرز تهیه : ابتدا نصف فنجان ماست ساده را با دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید ، سپس یک قاشق چای خوری عسل را به محتویات قبلی اضافه کنید و خوب هم بزنید . بعد از تهیه این ماسک بایستی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آن را بر روی پوست خود قرار دهید و سپس با آب گرم بشویید .

2- ماسک خمیر بادام : ( به عنوان دومین مورد از ماسک های درخشان کننده )

طرز تهیه : برای تهیه ی این ماسک ۶ عدد بادام را از شب قبل خیس کنید و روز بعد آنها را خرد یا آسیاب کرده و برای اینکه به خمیر تبدیل شود به آن شیر اضافه کنید ، سپس ماسک را در طول شب روی صورت و گردن خود بگذارید و صبح روز بعد ، پوست تان را با آب سرد بشویید . ( فقط این نکته را به یاد داشته باشید که ابتدا این کار را به مدت چند هفته به صورت روزانه ، و بعد از آن فقط دو بار در هفته انجام دهید . )

3- ماسک موز و پرتقال : ( ماسکی طبیعی و خانگی که نوعی دیگر از ماسک های درخشان کننده برای رنگ پوست صورت می باشد )

طرز تهیه : در ابتدای امر ، موز را پوست بگیرید و آن را نصف کنید و بعد نصفی از موز را در کاسه ای با چنگال به خوبی له کنید ، سپس یک قاشق غذا خوری آب پرتقالی را که از قبل گرفته اید را به این کاسه اضافه کنید ( مراقب باشید هسته ی پرتقال در آب آن وجود نداشته باشد. ) ، بعد از طی کردن این مراحل ، یک قاشق غذاخوری عسل به محتویات کاسه اضافه کنید و آن را خوب مخلوط کنید تا به ترکیب یکدستی برسید . در انتها لایه ی نازکی از ماسک آماده شده را روی پوست خود قرار دهید و مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید تا ماسک تأثیر خودش را بگذارد ، سپس پوست خود را با آب گرم بشویید .

چند نکته در خصوص این نوع ماسک :
الف- توجه داشته باشید که پوست شما باید قبل از گذاشتن ماسک روی صورتتان کاملا خشک باشد.
ب- بایستی از مالیدن این ماسک در اطراف چشم خود جدا خودداری کنید.

4- ماسک ماست و جوی دو سر : ( ماسک چهارم از انواع ماسک های درخشان کننده رنگ پوست )

طرز تهیه : مراحل را مطابق زیر دنبال کنید
الف- یک قاشق غذاخوری جوی دوسر را بپزید و اجازه دهید تا سرد شود و پس از آنکه سرد شد ، آن را در کاسه ای بریزید.
ب- نصف فنجان ماست ساده را به آن اضافه کنید و آن را خوب هم بزنید.
ج- یک قاشق غذاخوری عسل را به محتویات کاسه اضافه کنید و تمامی مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید.
د- این مخلوط را بر روی پوست خود قرار دهید.
و- حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.

5- ماسک عسل و آبلیمو ترش : ( پنجمین ماسک از ماسک های درخشان کننده )

طرز تهیه : در ابتدا لیموترش تازه ای را تهیه کنید و آب آن را بگیرید. ( به این نکته توجه کنید که حتی الامکان ، هسته ی لیموترش وارد آبلیمو نشود ، بعد از آبگیری ، یک قاشق غذاخوری آب لیمو ترش تازه را درون ظرفی بریزید و در ادامه یک قاشق غذاخوری عسل را که به دمای اتاق رسیده است به آبلیمو اضافه کنید و آنها را مخلوط کنید. این ماسک را حدود ۳۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید و سپس آن را با آب گرم بشویید.

به همین راحتی می توانید به جای استفاده از انواع و اقسام مواد آرایشی که بعضا قیمتهای بالایی هم دارند ، از مواد طبیعی و خانگی استفاده کنید که علاوه بر قیمت تمام شده ی پایین تر ، فاقد عوارض های جانبی عجیب و غریب هم باشند . ( البته این مورد در مواردی صدق میکند که از مواد آرایشی فاقد مجوزهای قانونی وزارت بهداشت استفاده کنید و از سلامت آن اطمینان کامل نداشته باشید )

مرتبط ها

قالب خبری