جدیدترین مطالب امروز

ماسک های تامین کننده ی چربی پوست

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

ماسک های تامین کننده ی چربی پوست

ماسکی که برای پوست های خشک استفاده میشود باید کمبود چربی در بافت ها را جبران کند ، در نتیجه تولید آن مستلزم استفاده از مواد چرب در ساختار آنها میباشد .

همانطور که چربی در بافت ها محافظت خوبی را از بدن در برابر ضربه ها به عمل می آورد ، یکی دیگر از وظایفش روی سطح پوست ، نگهداری پوست و محافظت از آن است.

وقتی چربی پوست پایین باشد ( پوست خشک باشد ) ، موضع حساس تر بوده و باید برای تامین چربی پوست کاری انجام داد .

اسم ماسک اول را ” ماسک مرطوب کننده ” گذاشته ایم ( به این جهت که موادی که در درست کردن آن مورد استفاده قرار می گیرند رطوبت هوا را جذب پوست کرده و نرمی و لطافت را به همراه دارند ) .

برای تهیه ی آن، شیر ( ترجیحا پر چرب ) ، موز ( نصف موز رسیده . موز مرطوب کننده ی مناسب برای تمام پوست ها ) ، عسل ( یک قاشق مرباخوری ) ، بلغور جو ( دو قاشق غذاخوری به صورت پودر شده ) ، یک قاشق مرباخوری آب و نصف قاشق مرباخوری روغن بادام شیرین نیاز داریم ؛ درست کردن آن هیچ پیچیدگی ای ندارد ، تمام مواد را خوب با هم مخلوط کنید ( می توانید برای سهولت کار از مخلوط کن استفاده کنید ) و به مدت 15 دقیقه بگذارید روی پوستتان بماند در انتها با آب ولرم موضع را شستشو داده و مرطوب کننده بزنید ( مرطوب کننده را به طور کلی برای صورتتان بعد از هر بار شستشو استفاده کنید ) .

ماسک دوم ” ماسک آووکادو ( میوه ای گلابی شکل با رنگ سبز ) ” است ، که از یک عدد آووکادوی رسیده و چهار قاشق ماست ساده درست می شود ( مانند ماسک مرطوب کننده ، آووکادو و ماست را خوب با هم مخلوط می کنید و 30 دقیقه روی پوست می گذارید ) پس از تهیه و استفاده ، با آب ولرم پوست را شستشو دهید .

ماسک هلو ، نارگیل ، خیار و خامه ، زرده ی تخک مرغ و … نیز ماسک های مناسبی برای پوست های خشک هستند ( با کمی دقت می بینید هر ماسکی که در آن مواد چرب به کار رفته برای پوست های خشک مناسب است ! ) .

شما به راحتی با آگاهی از خواص خوراکی ها و شناختن نوع پوستتان می توانید به ماسک مناسب پوست خود به راحتی دسترسی پیدا کنید ، معرفی این ماسک ها به این معنا نیست که ماسک خوب و موثر دیگری برای پوست های خشک وجود ندارد و تنها به عنوان پیشنهاد از میان چندین نوع ماسک برگزیده شده اند .

در آخر این نکته را به خاطر داشته باشید که منافذ پوست در شب بیشتر باز شده و اصطلاحا تغذیه می کنند ، می توانید هنگام خواب سطح پوستتان را به مواد مغذی مناسب آغشته کرده و استراحت کنید ( که جذب پوست شود ) .

مرتبط ها

قالب خبری