جدیدترین مطالب امروز

ماسک صورت گوجه فرنگی و درمان جوش های پوستی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

ماسک صورت گوجه فرنگی و درمان جوش های پوستی

یکی از درمان های مؤثر برای جوش های پوستی استفاده از ماسک صورت گوجه فرنگی است که در ادامه به روش تهیه چند نوع از این ماسک اشاره خواهیم کرد.

گوجه‌فرنگی یکی از موادی است که همیشه بعنوان درمان‌های خانگی برای بهبود پوست چرب و جوش‌های سرسیاه، لطیف کردن پوست و منقبض کردن منافذ پوست بکار می‌رود.
شما می‌توانید ماسک صورت گوجه فرنگی برای از بین بردن جوش‌های سرسیاه و منقبض کردن منافذ پوستتان را، به راحتی در خانه بسازید. می‌توانید یکی از 5 روش زیر را برای ساختن ماسک صورت گوجه فرنگی خودتان دنبال کنید.

ماسک صورت گوجه فرنگی ( شماره 1 )

یک گوجه‌فرنگی را به چندین قطعه تقسیم کنید، سپس آن‌ها را بهمراه یک قاشق غذاخوری آبلیمو و یک قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر داخل یک مخلوط کن بریزید. آن‌ها را به خوبی باهم مخلوط کنید تا اینکه خمیر یکدستی بدست بیاید. حالا خمیر را به صورتتان بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند، سپس با یک حوله‌ی گرم یا آب گرم صورتتان را تمیز کنید.

ماسک صورت گوجه فرنگی ( شماره 2 )

مغذ داخل یک گوجه‌فرنگی را خارج کنید، و آنرا با چنگال بهم بزنید و به آن یک چهارم فنجان آرد ذرت بیفزایید. این مواد را به خوبی باهم مخلوط کنید، سپس خمیر بدست آمده را به صورت و گردن خود بمالید و ماساژ دهید. از مالیدن خمیر به اطراف چشمتان خودداری کنید. حالا بعد از چند دقیقه، صورت و گردنتان را با آب سرد بشویید.

ماسک صورت گوجه فرنگی ( شماره 3 )

یک گوجه‌فرنگی را به چندین قطعه‌ی کوچک برش دهید، و با حرکات دایره وار داخل قطعات گوجه را به صورت و گردنتان بمالید، تا تمام صورتتان به آب گوجه‌فرنگی آغشته شود. صبر کنید تا صورتتان خشک شود، سپس آنرا با آب سرد بشویید.

ماسک صورت گوجه فرنگی ( شماره 4 )

3 قاشق غذاخوری شیر خشک بدون چربی را با یک قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر مخلوط کنید. آب یک گوجه‌فرنگی را بگیرید و به مخلوطتتان بیفزایید. مخلوط را به خوبی بهم بزنید و سپس خمیر بدست آمده را توسط نوک انگشتانتان به صورتتان بمالید. 45 دقیقه صبر کرده، سپس صورتتان را با آب گرم تمیز کنید.

ماسک صورت گوجه فرنگی ( شماره 5 )

1 قاشق غذاخوری مکمل آبجو را با نصف قاشق غذاخوری ماست و 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون، آب گوجه فرنگی، آبلیمو و آب هویج به خوبی میکس کنید. خمیر بدست آمده را به صورتتان بمالید، 15 دقیقه صبر کنید و سپس صورتتان را با آب گرم بشویید.

بسیار خب، هر کدام از این روش ها ، برای شما یک ماسک صورت گوجه فرنگی را به ارمغان خواهد آورد. ماسکی برای از بین بردن چربی اضافه و منقبض کردن منافذ پوستتان. توجه داشته باشید که این ماسک ها، نتیجه‌ی یک شبه نخواهد داشت. باید از این ماسک ها حداقل برای چندین روز یا چند ماه استفاده کنید.

استفاده از این راه درمان خانگی و طبیعی حتی برای کاهش آکنه، کاملا امن است و هیچگونه عوارض جانبی نخواهد داشت. می‌توانید این را با محصولات تجاری مراقبت از پوست مقایسه کنید که می‌توانند حتی برای پوست شما مضر باشند!

منبع : سرخاب سفیداب

مرتبط ها

قالب خبری