جدیدترین مطالب امروز

ماسک سفیداب و چگونگی تهیه ی این ماسک متفاوت !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

ماسک سفیداب و چگونگی تهیه ی این ماسک متفاوت !

ماسک سفیداب نوعی جذاب از ماسک های زیبایی می باشد که شاید نسبت به ماسک های دیگر ، کمی متفاوت تر به نظر برسد . این مطلب اختصاص به آموزش ماسک سفیداب دارد .

در خصوص سفیداب ( روشور ) و فایده و ضرر آن در مطلب ” روشور یا همان سفیداب برای پوست بدن مفید است یا مضر ؟ ” نکات و گفته هایی را بیان کردیم و امروز تصمیم داریم چگونگی تهیه ی یک نوع ماسک متفاوت را با سفیداب ( ماسک سفیداب ) آموزش دهیم .

همانطور که قبلا هم اشاره شده بود ، سفیداب کار لایه برداری پوست را انجام می دهد و به همین دلیل می تواند دارای فواید متعددی نیز باشد .

از آنجاییکه که پوست صورت حساس است و کشیدن کیسه روی صورت کار چندان درستی نیست و می تواند برای پوست صورت و زیبایی آن اثرات مخربی داشته باشد ، گفتیم شاید بد نباشد که راه حلی را هم برای افرادی که می خواهند از سفیداب ، روی پوست صورت خود استفاده کنند بیان کنیم .

ماسک سفیداب می تواند بدون صدمه زدن به پوست صورت تأثیرات لایه برداری خود را به خوبی بگذارد و فرد را به داشتن پوستی شفاف تر در صورت ، نزدیک کند .

و اما طرز تهیه ی ماسک سفیداب ، آنهم در 3 مرحله :

1- ابتدا بایستی یک عدد سفیداب یا روشور را در مقداری گلاب بیاندازید و و اجازه دهید که از شب تا صبح بماند ( به عبارت دیگر یک سفیداب را با گلاب بخیسانید )

2- بعد از انجام مرحله ی اول باید سفیدابی که از شب گذشته در گلاب خیسانده شده است را له کنید و با گلاب مخلوط کنید .

3- محلول ایجاد شده را در حمام و بعد از استحمام کامل ، به صورت بزنید .

با انجام همین 3 مرحله ی بسیار ساده ، شما موفق به تهیه ی ماسک سفیداب و استفاده ی صحیح از آن شده اید و همانطور که در بالا هم گفته شد ، ماسک سفیداب می تواند اثرات بسیار خوبی را روی پوست صورت افراد داشته باشد ، پس توصیه می کنیم حتی الامکان اگر چنانچه دارای حساسیت پوستی و یا مشکل خاصی در پوست خود نیستید ، برای یکبار هم که شده از ماسک سفیداب به عنوان نوعی ماسک زیبایی بهره ببرید .

البته به طور کلی استفاده از سفیداب ، فقط مختص استفاده در حمام نیست و در گذشته به عنوان یک ماده ی مهم و ضروری در آرایش سنتی زنان در ایران و به اصطلاح ( بزک ) بوده است که همراه با سرخاب ، سرمه ، حنا ، وسمه ، زرک و غالیه مورد مصرف های آرایشی قرار می گرفته است و شاید جالب باشد که بدانید به دلیل همین همراهی همیشگی بوده که اصطلاح ” سرخاب – سفیداب ” در فرهنگ عامه ی ما ایجاد شد و هنوز که هنوز است هم این اصطلاح وجود دارد و از لحاظ معنای لغوی ، به معنای آرایش کردن بانوان به کار می رود .

مرتبط ها

قالب خبری