جدیدترین مطالب امروز

ماسک خیار درمانی مناسب برای سیاهی دور چشم

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

ماسک خیار درمانی مناسب برای سیاهی دور چشم

پوست انسان مانند موی سر ، انواع مختلف دارد و بسته به نوع آن ها ماسک های میوه ی متفاوتی را باید استفاده کرد اما ماسک خیار را به عنوان ماسکی متفاوت بشناسید .

خیار ، علاوه بر فواید تغذیه ای و بوی اشتها آور ( از دید بعضی ها )، توانایی های دیگری را هم در خود پنهان کرده که از آن به عنوان ماسک صورت هم، نام میبرند.

متن را کمی به سمت تبلیغات اینترنتی سوق می دهیم و مانند بعضی از آن تبلیغات اینگونه ادامه میدهیم که : مژده مژده، ماسک خیار راز رفع تیرگی دور چشم های شما.

تا همین جا کافیست ! چون متوجه شدید که خیار آنقدرها هم که فکر میکردیم کم خاصیت نیست و میخواهیم بگوییم که صورت خود را کمی با این میوه نوازش کنید.

کمی با ما همراه شوید تا در ادامه، راهی را بیاموزیم که با استفاده از ماسک خیار بتوانیم تیرگی دور چشم ها را کم و چه بسا از بین ببریم.

مشکلی که بیشتر رایج است تیرگی دور چشم ها است و گرچه شاید نتوان دلیل قطعی و ثابتی برای آن ذکر کرد ، اما برای برطرف کردن آن خنک کردن پوست اطراف چشم و آبرسانی به آن را می توان معرفی کرد.

برای این کار می توانید پارچه ای نخی و تمیز را با آب سرد خیس کنید ، آب اضافی آن را بگیرید و حداکثر ده دقیقه آن را روی چشمانتان بگذارید از خیار که میوه ای کم کالری و سبزیجاتی پر آب محسوب می شود نیز می توانید برای این کار استفاده کنید ( تولید کننده های محصولات آرایشی هم از خیار در تهیه محصولات خود استفاده می کنند ) .

روش کار هم بسیار ساده است ، مقداری پوست خیار ، یا خیار برش خورده ( با پوست یا بدون پوست ) روی پلک و اطراف چشمتان بگذارید ( حد اکثر ده تا پانزده دقیقه ) .

حتی برای کل صورت ( به منظور لطیف شدن پوست ) می توان از این دستور استفاده کرد : خیاری را رنده کرده ( می تواند با پوست یا بدون پوست باشد ) و به صورت ماسک بر روی پوست صورت بگذارید ، بعد از پانزده دقیقه آن را با پنبه ای گلاب زده پاک کنید ؛ می توانید از ابتدا آب خیار و گلاب را مخلوط کرده و به صورت بمالید ، پس از ده دقیقه شستشو دهید .

درست است که ماسک های میوه ( بعد از آن ها حتما مرطوب کننده و ضد آفتاب با فاصله از هم مصرف شود ) برای هر نوع پوستی قابل استفاده است ، ولی با کمی دقت می بینید که خیار حالت کششی ایجاد می کند و چربی پوست را می برد ، پس برای پوست های چرب بسیار مفید می تواند باشد .

علاوه بر دو دستور فوق که عمومیت بیشتری دارد ، خیار را به روش های مختلفی ، برای تهیه ی انواع ماسک ها به منظور کاهش التهابات ، بستن روزنه های پوست ، کاهش کک و مک ها و… هم می توان استفاده کرد .

نعناع نیز مانند خیار ، خنک کننده ی خوبی برای پوست است .

امتحان کنید ، به امتحانش می ارزد.

مرتبط ها

قالب خبری