جدیدترین مطالب امروز

ماساژ صورت و روش صحیح انجام این عمل ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

ماساژ صورت و روش صحیح انجام این عمل ؟

در این مقاله قصد داریم شما را با روش صحیح ماساژ صورت آشنا کنیم ! عملی که اگر به درستی صورت گیرد می تواند در شادابی و زیبایی پوست صورت شما بسیار مؤثر باشد.

ماساژ صورت از قرن ها پیش یکی از راه های درمانی برای صورت و بدن و زیبا سازی بوده است .

اگر چه ماساژ صورت چروک ها را از بین نمی برد ، اما مانع از پیشروی و بروز چروک جدید می شوند و پوست را لطیف تر و جوان تر و نرم تر می کند؛ ضمن اینکه باعث به جریان انداختن خون در زیر پوست می شود .

برای ماساژ صورت چون زیر پوست صورت حساس تر از پوست بدن است ، باید حرکات به گونه ای انجام شود که فشار زیادی به پوست وارد نشود و ماهیچه ها کشیده نشوند .

روش صحیح ماساژ صورت :

برای بر طرف کردن و مانع شدن از بروز چروک ها و خطوط دور چشم با دومین انگشت خود، ماساژ دور چشم را (از قسمت کنار ابرو) شروع کرده و به گوشه داخلی چشم که در واقع کنار تیغه بینی می باشد به طور ملایم و به صورت نیم دایره انجام می دهیم .

برای پیشانی و شقیقه ها از انگشت سوم و وسطی استفاده می کنیم . به طوری که انگشت سوم را بین ابروهایتان قرار داده و آن را به سمت بالا و بیرون بکشید . به طوری که چروک ها صاف و نرم شوند . سپس با ملایمت شقیقه ها را فشار دهید . این عمل دارای تاثیر ریلکس کننده و آرامش بخش و کاهش سر درد و کاهش خستگی چشم ها کمک می کند .

با انگشت میانی خط بینی را به قسمت بالا بکشید سپس با انگشت میانی دو طرف بینی را با حرکات دورانی به سمت بالا کشیده به این صورت مانع از به وجود آمدن خطوط ریز و چروک شوید.

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری