جدیدترین مطالب امروز

لیچی میوه ای کمیاب و عجیب با طعمی خاص !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

لیچی میوه ای کمیاب و عجیب با طعمی خاص !

در این مقاله قصد داریم درخصوص نوعی میوه عجیب و کمیاب تحت عنوان لیچی مطالبی را بازگو کنیم ؛ میوه ای با مزه ای خاص که با نام سرخالو هم آن را می شناسند.

لیچی یا سرخالو از میوه های عجیب و غریب چینی با رنگ مایل به قرمز و بافت پوستی منحصر به فرد است که بسیاری از افراد آن را با میوه کوچک و قرمز رنگ رامبوتان اشتباه می گیرند در حالی که رامبوتان بر خلاف لیچی پوشیده از مو بوده و طعم ترش و شیرین متفاوتی دارد.

میوه لیچی از خوردنی های کمیاب و غیر رایج است که تنها با دقت به ظاهر قرمز رنگ و بدون چشیدن طعم آن نمی توان به سادگی طعم و مزه این میوه را حدس زد.

اگر کنجکاو هستید با طعم و بافت این میوه دوست داشتنی آشنا شوید همراه ادامه این مقاله باشید.

طعم و مزه لیچی :

میوه لیچی میوه ای خوش عطر و خوشمزه است، برخی افراد طعم آن را شبیه انگور با ته مزه اسیدی ملایم و قوی تر توصیف می کنند و برخی دیگر معتقدند مزه لیچی به گلابی یا هندوانه شباهت دارد.

به طور کلی لیچی طعم شیرین و گل دار دارد که در آن می توان ته مزه میوه هایی همچون گلابی، انگور و حتی توت فرنگی را احساس کرد.

بافت لیچی :

اگرچه پوست بیرونی لیچی مثل پوست دایناسور (!) سفت است اما گوشت سفید رنگ داخل آن بافت سبک، لطیف و آبداری دارد که توسط پوست محکم بیرونی به خوبی از آن محافظت می شود.

بعضی از مردم بافت لیچی را شبیه انگور اما محکم تر توصیف کرده اند.

این میوه آبدار برای رفع عطش عالی است و خوردن آن به خصوص در ماه های گرم تابستان لذت خاصی به شما خواهد بخشید.

آیا هسته لیچی قابل خوردن است ؟

خیر! هسته لیچی به دلیل ترکیبات سمی موجود در آن غیر قابل خوردن است و باید قبل از مصرف میوه لیچی آن را جدا کرده و دور بیندازید.

خوشبختانه هسته این میوه درشت است و به راحتی می توان آن را از گوشت جدا کرد. کافیست پوست میوه را گرفته، به آرامی گوشت آن را باز و هسته را خارج کنید.

نحوه تشخیص لیچی رسیده و کال ؟

میوه لیچی نارس به رنگ سبز روشن است که به تدریج به رنگ مایل به قرمز با سایه های نارنجی یا صورتی تغییر کرده و زمان خوردنش فرا می رسد!
علاوه بر این لیچی رسیده نسبت به لیچی کال بافت نرم تر و بوی گل دار معطر دارد.

نحوه تشخیص لیچی خراب ؟

برای تشخیص لیچی بیش از حد رسیده ابتدا به بافت آن توجه کنید، اگر بیش از حد نرم و آبدار شده احتمالا خراب است، توجه داشته باشید لیچی نباید به اندازه گلابی نرم شود.

اگر به خراب شدن لیچی شک کرده اید اما مطمئن نیستید یک برش به آن بزنید، اگر رنگ گوشت آن زرد یا قهوه ای شده باشد حتما خراب شده، لیچی سالم مثل مروارید سفید است، طعم شیرین و تازه ای دارد و ترش و بد بو به نظر نمی رسد.

منبع : thrivecuisine

مرتبط ها

قالب خبری