جدیدترین مطالب امروز

لیمو شیرین پزشکی حاذق در درمان انواع ناراحتی های بدن

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

لیمو شیرین پزشکی حاذق در درمان انواع ناراحتی های بدن

لیمو شیرین را برای بهبود سرماخوردگی ، انواع بیماری های تب دار ، انواع درد ها از جمله روماتیسم و… می توان استفاده کرد ، لیمو شیرین همچنین ضد حساسیت است .

لیمو شیرین میوه ای مملوء از آب بوده که مزه یشیرین خود را پنهان نگاه داشته و به محض برش خوردن اگر سریع مصرف نشود تلخ می شود . در این آب زیادی که لیمو شیرین دارد چیزی که به فراوانی یافت می شود عنصر های قلیایی هستند ، مقدار تجمع این عناصر در لیمو شیرین تا حدی است که لیمو شیرین را می توان یک میوه ی قلیایی دانست ، عنصر ها قلیایی باعث حل شدن چربی ها در خود می شوند از این رو لیمو شیرین را می توان میوه ای مناسب برای لاغر شدن دانست .

لیمو شیرین سرشار از فسفر ، پتاسیم ، سدیم و… می باشد همچنین مانند دیگر مرکبات مانند پرتقال ، دارای ویتامین C قابل توجهی می باشد ، از لیمو شیرین هم برای بیماری های فصلی از جمله سرماخوردگی می توان بهره برد ، به خصوص بیماری هایی که همراه با تب است ، چون لیمو شیرین از جمله میوه های تب بر می باشد ؛ در مواقعی که شخص دچار گلو درد می باشد هم می توان از آب لیمو شیرین استفاده کرد .

لیمو شیرین برای بدن در حکم ماده ای استریل کننده است ، با از بین بردن سم های درون بدن و کمک به تصفیه شدن معده باعث می شود بدن از بسیاری عفونت ها عاری باشد و همچنین از تجمع و تخمیر مواد در معده جلوگیری می کند .

لیمو شیرین به دلیل آب فراوانی که دارد بسیار ادرار آور است ، از این رو برای دفع گرما ازبدن بسیار مفید است ، همچنین در حالت عادی هم از درون بدن را خنک می کند ، خاصیت تب بر بودن لیمو شیرین هم به دلیل همین ویژگی می باشد . جالب است بدانید علاوه بر ادرار آور بودن ، لیمو شیرین ملین نیز است .

لیمو شیرین از بروز بیماری های قلبی جلوگیری می کند و این به دلیل وجود پتاسیم در آب این میوه است ؛ همچنین دیگر مواد موجود در آب لیمو شیرین نظیر اسید فولیک ، کلسیم ، مواد آنتی اکسیدانی به ترتیب باعث درمان کم خونی ، جلوگیری از پوکی استخوان و باعث باز شدن شرائن می شود ؛ همچنین جذب آهن را نیز بالا می برد .

ویتامین C موجود در لیمو شیرین تا حدی است که مصرف روزانه دو عدد لیمو شیرین نیاز بدن به ویتامین C را تامین می کند ، همچنین همانطور که گفته شد لیمو شیرین سم زدا بوده و با کلسیم موجود در خود برای استخوان ها مفید است ، علاوه بر این موارد کار دستگاه گوارش را نیز آسان می کند ، در نتیجه میوه ای سودمند برای کودکان نیز به شمار می رود خصوصا با تغذیه ای که کودکان دارند و گاها با عث ورود عفونت ها به بدن خود شده و یا به دلیل خوردن خوراکی های مختلف دچار ناراحتی های گوارشی هم می شوند .

آب لیمو شیرین ضد حساسیت است ، اگر از جمله افرادی هستید که در فصول مختلف ، علائم حساسیتی ماننده آبریزش چشم و بینی ، خارش و ملتهب شدن چشم و… زیاد به سراغتان می آید ، می توانید با مصرف لیمو شیرین علائم حساسیت زارا به حداقل برسانید .

نسخه ای با لیمو شیرین برای افرادی که از درد سیاتیک و یا روماتیسم رنج می برند :

طول درمانی در این روش چهارده روز است ، در روز اول به عنوان صبحانه باید آب یک عدد لیمو شیرین را در لیوانی آب ریخته و میل کنید ( توجه داشته باشید تا ظهر و صرف ناهار هیچ چیز دیگری نخورید ) ، روز دوم آب دو عدد لیمو شیرین را با آب مخلوط کرده و میل کنید ، تا روز هفتم به همین ترتیب یک عدد به لیمو ها اضافه کنید ، از روز هفتم به بعد روزانه یک عدد از لیمو ها کم کنید تا دوباره به یک عدد برسد ؛ این روش در طب سنتی برای تسکین درد سیاتیک و روماتیسم مفید است همچنین باعث لاغری می شود ؛ شاید در مدت بکارگیری این روش زیر شکم شما درد ایجاد شود که طبیعی است و جای نگرانی ندارد .

مرتبط ها

قالب خبری