لگو ها ایده خلاقانه برگرفته از ساختمان سازی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : می 27, 2014
:: موضوع : گوناگون » دانستنیها
لگو ها ایده خلاقانه برگرفته از ساختمان سازی

فرض چرخه ای شبیه به چرخه ی آب یا نظایر آن که در طبیعت وجود دارد در مورد اجسام و در حیطه صنعت جالب به نظر می رسد ! لگو ها و راه یابی آن ها به علم رباتیک .

هر چیز بزرگی یک سرچشمه و آغاز داشته ، بعد از رسیدن به اوج خودش آغاز یک فکر نو شده است و این چرخه گاهی آنقدر نادیده گرفته می شود و در مورد آن صحبت نمی شود که فرض برخی چیز ها در این روند محال به نظر می رسد ، به عنوان مثال در این مطلب در مورد لگو های بازی کودکان صحبت می کنیم و شما می بینید بنا های خشتی قدیمی به طور غیر مستقیم ایده ساخت ربات ها بوده اند .

لگو ها از جمله اسباب بازی هایی هستند که در سایز های گوناگون برای رده سنی های مختلفی طراحی می شوند ، از جمله تاثیرات لگو ها بر توانمند کردن نوزادان و کودکان این است که فرزند شما با لمس ، نگاه کردن و حتی در دهان گذاشتن لگو ها درکی از محیط اطراف را به دست می آورد و در کار هایی مانند غذا خوردن و … مهارت کسب می کند .

ویژگی لگو ها سبک بودن ، محکم بودن و خوش رنگ بودن آن ها است ، البته نمونه های اولیه ی این لگو از استحکام چندانی برخوردار نبودند و بعد از گذشت زمان و به کسب تجربه استوانه هایی کوچک درون لگو ها تعبیه شد که به محکم شدن سازه هایی که با آن ها ساخته می شد انجامید ( به ترکیب دو لگو اصطلاحا جفت شدن نر و ماده می گوییم ) .

لگو ها که امروزه در شکل هندسی آن ها ساختار شکنی شده و نمونه های عروسکی آن ها را هم می بینید اولین بار در سال 1949 به بازار عرضه شدند و برای ساخت آن ها از بنا های آجری الهام گرفته شده بود ، همچنین سایز لگو ها استاندارد است یعنی طول دو برابر عرض است و اندازه ها به نحوی می باشد که بتوان با یک دست آن ها را بلند کرد ( نسبت به رده سنی که برای آن عرضه می شوند ) درست مانند آجر های ساختمان سازی که یک انسان بالغ با یک دست ( انگشت شست و سبابه ) می تواند آن ها را در دست بگیرد .

خدمتی که لگو ها در علم ساختمان سازی به بشر کرده اند قابل چشم پوشی نیست ، خلاقیت و نوآوری را به راحتی می توان به کمک لگو ها افزایش داد ، با در اختیار داشتن 2 لگو چیزی در حدود 46 مدل سازه می توان ساخت .

امروزه با الهام گرفتن از لگو ها و ترکیب آن با علم تگنولوژی شاهد ربات های بسیار پیشرفته ای در عرصه ی صنعت و تکنولوژی هستیم .

رنگ بندی لگو ها در ابتدا محدود به رنگ های اصلی ( قرمز ، آبی ، زرد ) و رنگ های خنثی ( مشکی ، سفید ) بود ، رفته رفته و به نشانه ی طبیعت ، رنگ سبز با ترکیب رنگ های اصلی به دنیای لگو ها پیوست و این مسیری نو برای رنگی شدن لگو ها بود ، اما از آن جایی که بازی با لگو ها کاری شبیه به ساختمان سازی است برای تشویق دختران به استفاده از لگو ها ، رنگ صورتی در سال 1994 به این مجموعه اضافه شد .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , ,