لوبیا سفید و تأثیرات جالب توجه آن در افزایش طول عمر

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : مارس 28, 2018
لوبیا سفید و تأثیرات جالب توجه آن در افزایش طول عمر

جالب است بدانید که مصرف لوبیا سفید باعث افزایش طول عمر خواهد شد ؛ در این مقاله به چگونگی این یافته خواهیم پرداخت و شما را با تأثیرات مفید لوبیا سفید آشنا خواهیم کرد .

می خواهیم به فواید مصرف لوبیا سفید اشاره کنیم و درمورد خواص و ویژگی های آن توضیحاتی دهیم ؛ آیا می دانستید این شاخه از حبوبات ، میتواند بهترین تاثیر را روی طول عمر مردان بگذارد؟

محققان دریافته اند که خوردن لوبیا سفید به عمر طولانی تر مردان کمک می کند.

محققان دانشگاه کییل آلمان دریافتند که وجود پرونتین موجود در لوبیا سفید موجب افزایش طول عمر مردان می شود، میزان تناسب اندام را افزایش می دهد و تعادل گلوکز آنها را بهبود می بخشد. این تاثیر در زنان یافت نشد. ( پرونتین یک ترکیب گیاهی متعلق به گروه ایزوفلاوون ها است . )

آنیکا واگنر، یکی از محققان این پژوهش، در این باره می گوید: « مطالعه ما دیدگاه جدیدی را در مورد گیاهان بیواکتیو ارائه می کند و بیانگر مقابله با روند پیری با استفاده از مواد گیاهی است »

دانشمندان در این مطالعه با تفکیک مگس های میوه بر اساس جنسیت مطالعه ای آزمایشی بر روی آنها انجام دادند و تاثیرات پرونتین را بر هر دو جنسیت نر و ماده مقایسه کردند.

سپس این پشه های میوه در قالب دو گروه شامل رژیم غذایی حاوی پرونتین و رژیم غذایی کنترل بدون پرونتین مورد بررسی قرار گرفتند.

مگس های میوه هر روز تحت نظر بودند و تعداد مگس های مرده شمارش می شد. محققان دریافتند مگس های میوه نر تغذیه شده با پرونتین طولانی تر از گروه دیگر عمر کردند.

برای ارزیابی وضعیت سلامت و تناسب اندام شان، این مگس ها مجبور بودند از لوله ای بالا روند و فاصله طی شده توسط آنها در مدت زمانی معین محاسبه می شد. این تاثیر در کرم های میوه ماده یافت نشد.

به گفته محققان، برای حصول اطمینان از نتایج این مطالعه نیاز به تحقیقات بیشتری بر روی گونه های پستاندار / انسان ها وجود دارد.

منبع : مهر

اشتراک گذاری این مطلب در :