جدیدترین مطالب امروز

لوازم آرایشی را در منزل با مواد طبیعی و کم خطر تهیه کنید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

لوازم آرایشی را در منزل با مواد طبیعی و کم خطر تهیه کنید

آرایش می تواند به عنوان مرز پیری زودرس و یا راهی جهت دستیابی به زیبایی تلقی شود . برای داشتن زیبایی و جوانی به طور همزمان ، لوازم آرایشی را از مواد طبیعی تهیه کنید .

در ساخت لوازم آرایشی از انواع مواد شیمیایی به عنوان نگهدارنده و… استفاده می شود ؛ شاید تاثیر این مواد در کوتاه مدت ظاهر نشود و همین امر ( بلند بودن زمان آسیب ) ، باعث آن می شود که خانم ها بدون در نظر گرفتن جنبه منفی استفاده از لوازم آرایشی ، بی پروا برای رسیدن به زیبایی از انواع محصولات بهداشتی که به تازگی وارد بازار می شوند استفاده کنند . در نظر داشته باشید با جایگزین کردن مواد موجود در طبیعت به جای انواع لوازم آرایشی ، هم می توانید زیبایی خود را در بلند مدت حفظ کرده و هم می توانید از آن ها به عنوان یک ترمیم کننده بهره ببرید .

لوسیون طبیعی استفاده کنید !

بهترین لوسیون بدن روغن نارگیل است . روغن نارگیل را می توان یکی از طبیعی ترین مواد در جایگزینی با لوازم آرایشی شیمیایی در نظر گرفت . اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل باعث مرطوب نگهداشته شدن پوست می شود و علاوه بر این در بلند مدت باعث ایجاد چین و چروک نمی گردد . مورد دیگر استفاده از روغن نارگیل ، درمان شوره سر و خوش حالت کردن موها است .

لوازم آرایشی مرتبط با مو :

اکنون که در بند پیشین به خواص روغن نارگیل و نقش آن در سلامت موها اشاره کردیم ؛ فرصت را مناسب دیده و نکته مرتبط با سلامت موها را عنوان می کنیم .

شما عزیزان می توانید از حنا ( تر کیب با دیگر مواد طبیعی ) به عنوان جایگزینی با لوازم آرایشی سرطان زا استفاده کنید . روغن کنجد و روغن کاری ، آب چغندر ، کشک ، آبلیمو و چای از جمله مواد طبیعی هستند که می توانید با حنا ترکیب کرده و به رنگ موی دلخواه خود برسید .

چرا لوازم آرایشی را با مواد شیمیایی تولید می کنند ؟

این لازمه ی صنعت لوازم آرایشی است ! این محصولات به گونه ای عمل می کنند که لازم است برای مدت طولانی تاریخ انقضا داشته و همچنین مواد در آن ها ته نشین نشود ؛ دلایل دیگر بسیاری نیز وجود دارد که همگی باعث می شوند صنعت تولید به سمت یک مسیر اجباری برای استفاده از مواد شیمیایی حرکن کند . در این بین محصولاتی که از کمترین ماده شیمیایی در تولید لوازم آرایشی استفاده کرده اند این موفقیت را وجه تمایز محصولات خود دانسته و این امتیاز را با افتخار بیان می کنند .

چند ماسک جوان کننده برای پوست :

اگر میخواهید به طور طبیعی به پوست خود برای جایگزینی و جوانسازی کمک کنید ، می توانید از ترکیب زردچوبه و کشک برای تهیه یک ماسک طبیعی استفاده کنید . یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو + یک قاشق غذاخوری خامه ترش ( یا ماست چکیده ) + یک قاشق غذاخوری عسل + یک سفیده تخم مرغ نیز مناسب ترین ماسک جهت جوانسازی پوست ( با آبرسانی قوی وتامین پروتئین پوست ) می باشد . در حالت کلی با دانستن خاصیت هر ماده می توانید جایگزینی مناسبی با مواد طبیعی و لوازم آرایشی انجام دهید ؛ به عنوان مثال ماسک آناناس از بین برنده جوش ، ماسک هویج درمانگر آفتابسوختگی و ماسک باقلا جهت بهبود پوست های گلگون می باشد .

مرتبط ها

قالب خبری