لنز زیبایی و عوارضی که میتواند به همراه داشته باشد

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : می 2, 2020
لنز زیبایی و عوارضی که میتواند به همراه داشته باشد

لنز زیبایی ، یکی از محصولات تقریبا پرطرفدار حوزه زیبایی محسوب می شود که استفاده از آن در بین بانوان بیشتر از آقایان است ؛ در ادامه به عوارض استفاده از لنز زیبایی اشاره میکنیم .

استفاده از لنز زیبایی به خصوص در جشن ها و مراسم در بین خانم ها بسیار شایع است. درست است که این محصولات تاثیر بر روی زیبایی افراد دارند و چهره شما را زیباتر می کنند اما در صورتی که با چشم شما سازگار نباشند، عوارض زیانباری به همراه خواهند داشت.

با افزایش مشتری ‌های انواع لنز زیبایی ، اینترنت و برخی مغازه‌ها نیز به عرضه‌کنندگان پیوسته‌اند، بی‌آنکه تجویز پزشک ضروری باشد. با وجود این، اعتبار و منشاء بسیاری از این لنزها نامعلوم است و این امر می‌تواند برای مصرف‌کنندگان دردسرهای زیادی درست کند.

لنز تماسی جزو محصولاتی نیست که با هر چشمی سازگار باشد. این سازگاری را تنها با ابزارهای پزشکی و اندازه‌گیری‌های دقیق می‌توان دریافت. خرید لنز زیبایی بدون مشورت با پزشک می‌تواند مشکل‌ساز شود. لنزهای تماسی باید تنها از سوی چشم‌پزشکان یا کارشناسان عینک‌سازی تجویز شود.

اگر به این موارد توجهی نداشته باشید ، باید خطر بروز عوارضی مانند صدمات دردناک قرنیه و عفونی شدن چشم را به جان بخرید. حتی ورم قرنیه نیز که آسیبی جدی‌تر است، می‌تواند اتفاق بیفتد که گاهی ممکن است به از دست دادن کامل بینایی یا در موارد خفیف‌تر بروز تاول‌هایی بسیار دردناک در چشم منجر شود.

منبع : ایسنا

اشتراک گذاری این مطلب در :