جدیدترین مطالب امروز

لبخندتان را با داشتن دندان هایی خارق العاده زیباتر کنید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

لبخندتان را با داشتن دندان هایی خارق العاده زیباتر کنید !

اگر دندان هایی زیبا و محکم داشته باشید حتما لبخند زیباتری هم خواهید داشت ؛ مصرف بعضی از مواد غذایی همانند آناناس و سیب می تواند در این راه به شما کمک کند .

9 ماده ی غذایی که مصرف هرکدام از آن ها می تواند گامی نخست برای داشتن لبخندی زیبا باشد .

آناناس :

آناناس آنزیمی به نام بروملایین را در خود جای داده است ، این آنزیم مفید زمانی که در بدن موجود باشد می تواند پلاک های چسبیده به دندان ها را بشکند و همانند پاک کننده ای قوی عمل کند .

مرکبات :

مصرف مرکباتی مانند پرتغال و نارنج به بدن کمک بسیاری در افزایش سالیوا می کند ؛ سالیوا نام پاک کننده ای طبیعی است که برای پاک کردن دندان ها از آن استفاده می شود .

اسفناج :

اسفناج و گیاهانی از همین خانواده مانند کلم و کاهو دارای منیزیم بسیاری هستند که مصرف آن ها سبب به وجود آمدن سطح مقاومی بر روی دندان ها می شود .

سیب :

زمانی که سیب را همراه پوستش گاز بزنید می تواند سبب نابودی پلاک های روی دندان تان شود و از طریق اسید مالیک موجود در خود بعضی از مواد مضر را حل کند .

سالومون :

سالومون نام ماهی از آب های سرد است که غنی از امگا 3 و فسفر می باشد ، مصرف این ماهی سبب افزایش مقاومت مینای دندان می شود .

توت فرنگی :

می توان گفت خواص توت فرنگی هم تقریبا مانند سیب است ، توت فرنگی هم همانند سیب دارای اسید مالیک می باشد .

هویج خام :

هویج خام برای کسانی مناسب است که هیچ علاقه ای به مسواک زدن ندارند و از مسواک و مسواک زدن بیزارند .

سیر و پیاز :

سیر و پیاز هر دو خواصی تقریبا یکسان دارند ، زیرا 2 ماده از ترکیبات سولفور در سیر و پیاز وجود دارد که سبب کاهش باکتری های مضر دهان و دندان می شود .

لبنیات :

لبنیاتی همانند شیر ، ماست و پنیر غنی از کلسیم و فسفر می باشند ؛ مصرف لبنیات به تقویت مینای دندان و بهتر شدن ظاهر دندان کمک بسیاری می کند .

مرتبط ها

قالب خبری