جدیدترین مطالب امروز

لاک زدن و قربانی کردن سلامت ناخن ها برای زیبایی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

لاک زدن و قربانی کردن سلامت ناخن ها برای زیبایی

لاک زدن به ناخن ها می تواند هم باعث استحکام ناخن شود و هم سلامت آن ها را به خطر بیندازد ، با یک نگاه کوتاه متوجه می شوید که ضرر های آن به مراتب بیشتر است .

لاک زدن یکی از کار های مورد علاقه ی دختر خانم ها از همان ابتدای کودکی است ، این تفریح با ایجاد طرح های مختلف بر روی ناخن لذت بخش تر شده و شادی های خاص خود را دارد . اکنون به جای پرداختن به مدل طرح های مختلفی که بر روی ناخن ها ایجاد می کنند و نحوه ی کشیدن طرح با لاک و… به بررسی فواید و ضرر های موجود در لاک زدن ناخن ها می پردازیم . لاک زدن تا چه اندازه برای ناخن ها مضر است و فواید احتمالی آن چیست ؟

فراموش نکنید که لاک ناخن هم مانند بسیاری از لوازم آرایشی دیگر از مواد شیمیایی ساخته و تولید می شود و از طرفی در صورت استفاده از لاک ناخن ، با لاک پاک کن های شیمیایی نیز سر و کار خواهیم داشت ؛ استفاده از لاک های ناخن به طور کلی هم می تواند باعث استحکام ناخن ها شود و هم می تواند عامل اصلی نازک و شکننده شدن ناخن ها گردد .

لاک در صورتی باعث استحکام ناخن ها می شود که در حد امکان از لاک با رنگ روشن استفاده شود ( استفاده از برق ناخن بسیار ایده عال ) و از لاک های با رنگ تیره بهتر است استفاده نشود ؛ لاک های با رنگ تیره مانع رسیدن اکسیژن به بافت های ناخن می شوند همچنین در صورتی که جنس لاک مطلوب نباشد ، رنگ لاک جذب ناخن شده و رنگ ناخن را تیره می کند ، همچنین می تواند باعث ایجاد لکه های تیره بر سطح ناخن شود .

اگر می خواهید هم از زیبایی ناخن هایتان لذت ببرید و هم به فکر سلامت ناخن های خود باشید ، نباید لاک را برای مدت طولانی بر روی ناخن های خود باقی بگذارید ؛ همچنین هنگام پاک کردن آن ها از لاک پاک کن هایی استفاده کنید که استون ندارند یا درصد آن بسیار کم است ، چرا که بیشترین آسیب را به ناخن ها می رساند و بافت های سطح ناخن را از بین می برد ؛ اکنون ببینید ناخن های مصنوعی که با چسب های قوی بر روی ناخن محکم می شوند هنگام جدا شدن از ناخن ها چه آسیبی به آن می رسانند .

برای افرادی که می دانند پوست حساسی دارند و استفاده از لاک می تواند برای پوست اطراف ناخن ایجاد حساسیت کند استفاده از لاک توصیه نمی شود .

از تمام این توضیحات می توان تقریبا نتیجه گیری کرد که استفاده از لاک ناخن برای نوزادان و حتی کودکان که استخوان ها نرم هستند و آسیب پذیر تر بسیار مضر است ، اگر بسیار تمایل دارید برای فرزند خود از لاک ناخن استفاده کنید سعی کنید این کار به چند ساعت کوتاه محدود شود ؛ چون علاوه بر آسیب های ذکر شده خطر جویده شدن ناخن توسط کودک و وارد شدن مواد شیمیای لاک ناخن به درون بدن را هم باید در نظر گرفت .

در صورتی که ناخن های شما در اثر استفاده ی مکرر از لاک ها ، نازک شده اند و یا آسیب های احتمالی دیگری به آن ها وارد آمده ، جدا از مراجعه به پزشک ، یکی از راه های عالی که قطعا جواب می دهد پرهیز از لاک زدن برای مدت چند ماه است ؛ بگذارید ناخن هایتان نفس بکشند .

مرتبط ها

قالب خبری