قیچی های کند بیشتر از سطل زباله می ارزند

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : دسامبر 17, 2014
قیچی های کند بیشتر از سطل زباله می ارزند

اکثر خانم ها با کند شدن قیچی آن را دور می اندازند یا به ندرت پیش می آید که آن را برای تیز کردن به دست اشخاص وارد بسپارند ، اما این کار به راحتی امکان پذیر است .

هر ابزاری در صورت استفاده ی زیاد فرسوده می شود و این روند را با رفتار های گوناگون بروز می دهد ، در خصوص قیچی نیز با کند شدن تیغه های برش فرسودگی قابل تشخیص است . کند شدن قیچی علاوه بر آنکه لذت کار کردن را از بین می برد ، کار را نیز به نوعی خراب می کند ، از برش یک کاغذ گرفته تا پارچه و…

برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی ، برای هرکار ، قیچی مخصوصی را در نظر بگیرید ، به عنوان مثال برای برش کاغذ ، مقوا و به طور کلی اجسامی از این دست ، یک قیچی مجزا داشته باشید ، برای خیاطی و یا آشپزی ( برش برخی از مواد غذایی و… ) نیز به همچنین . رعایت این نکته باعث می شود تا حدودی روند کند شدن تیغه های قیچی آهسته تر صورت پذیرد .

زمانی که احساس کردید قیچی شما اندکی کند شده و از این موضوع ناراضی بودید ، در یک ورق آلومینیومی چندین برش ایجاد کنید ، تا جایی که بر اثر تماس تیغه ی قیچی با ورق آلومینیومی ، تیغه ی قیچی تیز بشود .

برای این کار ( تیز کردن تیغه ی قیچی ) می توانید از آلومینیوم اکسید شده نیز ( سنگ چاقو تیزکن ) استفاده کنید و آن را بر تیغه ی چاقو بکشید ؛ شاید متعجب شوید ولی به عنوان جایگزین برای سنگ چاقو تیزکن می توانید از اجسای شیشه ای بدون استفاده نیز بهره ببرید .

اگر بعد از استفاده ای خاص مجبور به شستشوی تیغه ی قیچی هستید ، حتما آن را بلافاصله خشک کنید .

برخی از قیچی ها که تیغه ی آن ها فولادی است به سختی کند می شوند ( به عبارتی هرگز کند نمی شوند ) برای تجربه ی لذت به هنگام کار کردن نیز می توان از اینگونه قیچی ها بهره برد .

اشتراک گذاری این مطلب در :