جدیدترین مطالب امروز

قطره پروستاتان معالجی مستقیم در درمان پروستات

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

قطره پروستاتان معالجی مستقیم در درمان پروستات

در معرفی داروی این مطلب از داروخانه ی یک جم ، به قطره پروستاتان اشاره خواهیم داشت . قطره ای که برطرف کننده علائم ناشي از بزرگ شدن پروستات است .

همانطور که سرطان سینه در بانوان شایع است ، بیماری پروستات نیز در آقایان شیوع دارد و معمولا در سنین بالا ( 70 سال به بالا ) احتمال ابتلا به آن بیشتر می شود .

قطره پروستاتان را شاید افرادی که پروستات دارند بهتر بشناسند و برای آنها ، نام آشناتر باشد . این دارو که در درمان بزرگ شدن پروستات و همچنین تکرار ادرار مؤثر است ، مانع سوزش و درد هنگام دفع ادرار نیز می شود و برای درمان التهاب حاد و مزمن پروستات ( هایپرپلازی خوش‌ خیم پروستات ) هم مؤثر است .

قطره پروستاتان از عصاره ی هیدروالکلی گیاهانی چون : ریشه گزنه ، اندام هوایی گزنه ، تخم کدوی بدون پوست ، گل بابونه ، میوه ی خارخاسک و میوه ی انیسون تشکیل شده است .

در قطره پروستاتان ، سیتوسترول که نوعی استروئید می باشد ، با مهار آنزیم ۵- آلفاـ ردوکتاز باعث کاهش دی هیدروتستوسترون ( DHT ) و کاهش رشد غده ی پروستات می ‌شود و از طرفی ایزولکتین موجود در گزنه نیز با اتصال به گیرنده‌ های تستوسترون در پروستات و مهار رقابتی آن باعث مهار هیپرپلازی پروستات خواهد شد.

اگر در خصوص شرایط نگهداری قطره پروستاتان می خواهید بدانید ، باید عنوان کرد که بهترین شرایط نگهداری برای قطره پروستاتان ، در حرارت اتاق کمتر از 30 درجه سانتی گراد است .

روش مصرف قطره پروستاتان نیز به اینگونه است که : روزي سه بار و هر بار 40-30 قطره در يک فنجان آب سرد با کمي قند مخلوط و بعد از غذا مورد مصرف قرار گیرد .

در نهایت هم بد نیست چند نکته ی کوتاه درخصوص قطره پروستاتان بدانیم :

اول اینکه عوارض جانبی قطره پروستاتان می تواند ، احتمال بروز اختلالات گوارشی و آلرژی باشد .

دوم اینکه قطره پروستاتان هشدار مصرف دارد و تجویز آن برای کودکان توصیه نمی شود .

و نکته ی سوم هم اینکه فرآورده هاي پروستاتان را مي توان ، فقط براي مدت 6 تا 12 ماه مصرف نمود و نه بیشتر ! زیرا ممکن است مشکلاتی را برای مصرف کننده ی خودش به همراه داشته باشد .

مرتبط ها

قالب خبری