قطره های چشمی گاهی خطر آفرین می شوند

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 11, 2014
قطره های چشمی گاهی خطر آفرین می شوند

اکثر دارو ها بعد از مصرف واکنشی را در بدن ایجاد می کنند اما قطره های چشمی به دلیل برخورد موضعی با ناحیه مورد نظر عوارض کمتری را در دیگر بخش ها بجود می آورد

تمامی دارو ها برای بهبود بخشیدن به وضعیت جسمانی و یا روحی بیماران است با این حال گاهی عوارضی از خود نشان می دهند که ممکن است کل بدن را درگیر کند ؛ در بین تمامی این دارو ها قطره ها از جمله قطره های چشمی که در این مطلب به آن می پردازیم کمترین آسیب را به بخش های دیگر بدن انسان می رساند و در صورت مصرف نادرست ، تنها چشم را درگیر می کند که البته خود قابل بحث و رسیدگی است و گاهی شاید آسیب های جبران ناپذیری به چشم وارد کند .
قطره های چشمی انواع مختلفی دارند ، نوعی از قطره های چشمی برای رفع خشکی چشم ( چشم هایی که خشک تر هستند و مایع کمتری دارند ) مورد استفاده قرار می گیرند ؛ نوعی دیگر از قطره های چشمی با تاثیری که بر رگ های درون چشم می گذارند باعث می شوند سرخی چشم ( در صورتی که بیش از حد معمول باشد ) کنترل شود .
برخی دیگر از قطره های چشمی که باید حساسیت بیشتری در مصرف آن ها به خرج داد برای در مان عفونت ها و یا جلوگیری از ابتلا به آب سیاه با تجویز پزشک استفاده می شود لازم به ذکر است استفاده ی مکرر و اشتباه از همین قطره های چشمی ضد عفونت باعث ایجاد آب سیاه و یا آب مروارید می شوند .
اسم قطره های چشمی و نوع عارضه ای که درمان می کنند را در اینجا نیاورده ایم که مبادا شخصی از روی نا آگاهی و یا هر دلیل دیگری بدون مراجعه به پزشک آن را تهیه نکند که باعث صدمه به خود گردد .
همچنین قطره های چشمی وجود دارند که پزشکان در مطب خود برای معاینه از آن ها استفاده می کنند زیرا دارای خاصیتی هستند که مردمک چشم را جهت معاینه گشاد تر کرده و یا چشم را برای چند ثانیه بی حس می کنند .
هنگامی که از قطره های چشمی استفاده می کنید چشم خود را برای چند دقیقه بسته نگاه داشته تا قطره خوب جذب شود و همراه اشک از چشم بیرون نیاید .
و در آخر بهتر است اگر از قطره های چشمی متعددی استفاده می کنید بین هر کدام 5 تا 10 دقیقه فاصله ایجاد کنید .

اشتراک گذاری این مطلب در :