جدیدترین مطالب امروز

قرص جوشان از نادرترین قرص هایی که عوارض جانبی ندارد !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

قرص جوشان از نادرترین قرص هایی که عوارض جانبی ندارد !

یکی از قرص هایی که تا به حال درخصوص آن ، هیچگونه عارضه جانبی و ضرری به ثبت نرسیده ، قرص جوشان است ؛ قرصی که ازجمله داروهای محبوب کودکان نیز به شمار می رود .

خوردن قرص جوشان فواید زیادی برای ما دارد و می تواند برای سلامتی ما مفید باشد ، این قرص ها که به صورت مایع در آب هستند ، توسط بدن راحت تر قابل جذب می شوند .

شهاب اولیایی متخصص تغذیه با اشاره به مزیت‌ های قرص جوشان گفت : از مزیت ‌های مهمی که قرص جوشان دارد این است که چون اکثر قرص‌ های ویتامین C و کلسیم ، قرص‌ های بزرگی هستند ، هضم‌ شان برای بدن سخت است ، ولی وقتی به صورت قرص جوشان در آید ، مایع شکل است و در واقع راحت ‌تر جذب بدن بیمار یا فرد مصرف کننده می گردد و بنابراین برای افرادی که مشکل بلع دارند مثل کودکان و سالمندان مصرف این قرص‌ ها توصیه می ‌شود .

وی با بیان اینکه حالت جذب این قرص ‌ها بستگی به شرایط دستگاه گوارش دارد ، تصریح کرد : بعضی از قرص ‌ها هستند که در شرایط اسیدی بهتر جذب می ‌شوند و بعضی ‌ها هم در شرایط قلیایی و… ، که همه اینها بستگی به شرایط دستگاه گوارش دارد ، بنابراین در کنار این گونه قرص ‌ها ، ویتامین‌ هایی را قرار می ‌دهند که شرایط را برای جذب هموار می‌ کنند و در واقع بیشتر بستگی به فرمول خود قرص دارد .

متخصص تغذیه اظهار داشت : در مورد مضر بودن این قرص‌ ها چیزی اعلام نشده ، ولی ممکن است موادی که کنار این قرص‌ ها قرار می ‌دهند برای عده ‌ای مشکلاتی را به وجود آورد و هضم در معده و دستگاه گوارش را به کندی انجام دهد ، ولی در کل عوارض جانبی و مشکل خاصی برای مصرف قرص جوشان به ثبت نرسیده است .

همچنین این متخصص خاطرنشان کرد : برای بیماران و کودکانی که مشکلات بی ‌اشتهایی دارند و معمولاً از داروها فرار می ‌کنند ، قرص جوشان می تواند بسیار مفید باشد ، زیرا این قرص‌ ها به صورت آبمیوه در می ‌آیند و قبول کردنشان راحت‌ تر و ماندگاری و پایداری آنها بیشتر است .

منبع : Yjc

مرتبط ها

قالب خبری