جدیدترین مطالب امروز

قرص آرژنین کمپلکس که به تقویت عمومی بدن کمک می کند

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

قرص آرژنین کمپلکس که به تقویت عمومی بدن کمک می کند

این مطلب از داروخانه ی یک جم را با معرفی قرص آرژنین کمپلکس شروع خواهیم کرد . قرصی که می تواند تقویت کننده ی عمومی بدن باشد .

به طور کلی آرژنین ، می تواند نقش های متفاوتی را در بدن ایفا کند که از مهمترین آنها می شود به : تقویت سیستم ایمنی ، افزایش کارایی بدن ( خصوصا در ورزشکاران ) و سلامت سیستم قلب و عروق اشاره نمود.

همچنین آرژنین محرک ترشح برخی هورمون ها ، به خصوص هورمون رشد و انسولین است. این دو هورمون برای عضله سازی ضروری هستند. در عین حال اسید آمینه آرژنین با تحریک سنتز اکسید نیتریک به انبساط عروق کمک نموده و در خون رسانی بهتر به مغز و عضلات مؤثر است ؛ بعلاوه آرژنین برای سنتز کراتین که منبع انرژی در بدن می باشد نیز ضروری است.

پس همانطور که در بالا هم اشاره شد اگر بخواهیم از مشخصه های بارز قرص آرژنین کمپلکس صحبت کنیم ، می توان 3 مورد کلی را مثال زد :

اولین مورد : این است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و در نتیجه کارایی بدن را خصوصا در ورزشکاران بالا می برد و به همین دلیل است که مصرف آرژنین کمپلکس به ورزشکاران توصیه می شود .
دومین مورد : ایجاد سلامتی برای سیستم قلب و عروق می باشد که بسیار حائز اهمیت بوده و بایستی به آن توجه داشته باشیم .
و مورد سوم از مشخصه های قرص آرژنین کمپلکس : درمان خستگی عضلات است ؛ مصرف این قرص ، در صورت نیاز و به دستور پزشک ، باعث می شود که خستگی موجود در عضلات کاهش پیدا کرده و درمان گردد .

در پایان به چند نکته نیز درخصوص استفاده از قرص آرژنین کمپلکس اشاره می کنیم :

1- از آنجاییکه مصرف این دارو برای مبتلایان به تب خال مجاز نیست ، پس به افرادی که مبتلا به تب خال هستند ، توصیه می شود که از این دارو ( قرص آرژنین کمپلکس ) استفاده نکنند تا به مشکلات متعدد دچار نشوند .

2- افرادی که زیر 18 سال هستند و یا زنان باردار و شیرده و همچنین افرادی که دارای سابقه ی بیماری هایی نظیر : بیماری قلبی ، فشار خون ، نارسایی کلیوی یا کبدی هستند ، بایستی قبل از مصرف آرژنین کمپلکس ، حتما با متخصص تغذیه و یا پزشک خود مشورت نمایند ؛ ضمنا افرادی هم که هر نوع داروی خاص به ویژه نیتروگلیسرین و داروهای درمان ناتوانی جنسی ( ویاگرا ) استفاده می کنند نیز از این شرایط مستثنی نیستند و این گروه هم باید تحت نظر پزشک باشند .

3- نکته ی دیگری که درباره ی این قرص می توان بیان کرد بحث شرایط نگهداری آرژنین کمپلکس می باشد که باید در جای خشک و خنک و همچنین دور از دسترس اطفال نگهداری گردد .

4- و به عنوان نکته ی پایانی هم روش مصرف این دارو را ذکر می کنیم : میزان مصرف قرص آرژنین کمپلکس ، روزانه 3 عدد قرص ، یک ساعت قبل از ورزش می باشد .

مرتبط ها

قالب خبری