جدیدترین مطالب امروز

قدرت حافظه روز به روز در حال کاسته شدن

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

قدرت حافظه روز به روز در حال کاسته شدن

کم شدن قدرت حافظه یا آلزایمر مشکلی است که امروزه اکثر مردم جامعه را به خود گرفتار کرده است ، سبب بوجود آمدن این مشکل همه گیر ، تغییر سبک زندگی می باشد .

فردی را که می خواهد رژیم بگیرد تصور کنید ، اکثر غریب به اتفاق سوالی که خواهند پرسید این است ” چه چیزی بخورم ! ” شاید کار سختی باشد قبول کنند مشکل دقیقا بر سر خوردن است ! در خصوص فراموشی و از کار افتادگی قدرت حافظه نیز وضع به همین شکل است . آیا راه گریزی از تحلیل رفتن قدرت حافظه ( آلزایمر ) وجود دارد ؟

اگر زندگی و مردم عصر حاضر را با پیشینیان مقایسه کنیم خواهیم دید که خطر ابتلا به آلزایمر و کم شدن قدرت حافظه در جامعه ی امروزی بیشتر به چشم می خورد ، حتی آنقدر که آلزایمر در گذشته جدی گرفته می شد اکنون از اهمیت آن کاسته شده است و به نوعی هرشخص خود را برای رسیدن به این نقطه از زندگی آماده می کند . از اظهارات فوق می توان نتیجه گرفت که قدرت حافظه تحت تاثیر سبک زندگی کم و زیاد می شود .

اولین موارد تاثیرگذار بر این امر شامل درونگرایی ، خجالتی و حسود بودن است ! موارد سه گانه ی نام برده شده می توانند با آسیب های جدی که به بافت مغز وارد می کنند قدرت حافظه را کم کرده و احتمال بروز آلزایمر را افزایش دهند . اگر سهل گیر نیستید سعی کنید این عادت را در خود تقویت کنید و به امور کم اهمیت توجه نکنید ، در عوض اهدافی را برای خود در نظر بگیرید و برای رسیدن به موارد فوق در اجتماع و کنار همنوعان خود به فعالیت بپردازید .

و اما بخوانید از قاتل خاموش مغز ها که با ظاهری فریبنده به آسانی در اکثر خانواده ها رخنه کرده است ، مام های بهداشتی ! هیچ اشتباهی رخ نداده است ، مام های بهداشتی که اکثرا برای جلوگیری از بوی بد عرق خود مورد استفاده قرار می دهند یکی از منابع آلومینیوم هستند و وارد شدن آلومینیو به بدن از علل کاهش قدرت حافظه و آلزایمر است همانطور که آهن نیز اینگونه عمل می کند ، به طور کلی منابع معدنی با تجمع بیش از حد در بدن به بافت مغز آسیب می رسانند ، به همین علت بدون مشورت پزشک به مصرف تقویت کننده ها نپردازید و نقش گوشت قرمز را در رژیم غذایی خود کم رنگ و کم رنگ تر کنید .

اضافه وزن و چاقی ، دود سیگار ( و حتی کشیدن مستقیم آن ) ، دیابت و تکنولوژی از عوامل دیگر آلزایمر هستند . سعی کنید از الان به فکر سلامت خود باشید ، ورزش کرده و استفاده ی دخانیات را به حداقل برسانید و قطع کنید . از مهم ترین گزینه های موجود به خاطر سپردن شماره تلفن ها و مسیر خیابان ها به جای استفاده از دفتذچه تلفن های دیجیتال و مسیریاب ها می باشد .

بدخوابی و غافل شدن از 8 ساعت خواب در شب از علل دیگر آسیب رسیدن به حافظه می باشد .

مرتبط ها

قالب خبری