قارچ ها از نظر تامین پروتئین با گوشت برابری می کنند

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : سپتامبر 20, 2014
قارچ ها از نظر تامین پروتئین با گوشت برابری می کنند

قارچ ها از نظر ارزش غذایی بسیار بالا هستند و بسیاری از ویتامین ها از جمله ویتامین های گروه B را تامین میکنند ، قارچ های درجه دو ارزش غذایی بیشتری دارند .

قارچ از جمله سبزیجات خوشمزه ای است که طرفداران زیادی دارد ، پرورش قارچ دقت و پشتکار نیاز دارد ، در این روند از نوعی خاک بسیار نرم استفاده می شود و در فاصله ی کاشت تا زمان برداشت قارچ ، آبیاری و سلامت محصول از حساس ترین مراحل به شمار می رود . در پرورش قارچ گاهی ممکن است خاک مریض شود و کپک هایی به رنگ سبز سطح آن را بپوشاند ، در این هنگام اگر از سرکشی غافل باشیم ، در زمان مشخص محصول خوبی نخواهیم داشت .

قار که در محیط های گلخانه ای رشد می کند ، تاثیر زیادی بر روی سیستم ایمنی بدن دارد و باعث تقویت آن می شود ؛ قارچ این کار را با تحریک گلبول های سفید که مهم ترین فعالان سیستم ایمنی بدن هستند انجام می دهد ؛ این تاثیرگذاری به دلیل داشتن دو نوع قند در قارچ است که باعث نابودی میکروب ها می شوند .

قارچ ها را از نظر ارزش تغذیه ای می توان به دو گروه تقسیم کرد ؛ گروهی که هاگ های قارچ دیده می شود و اصطلاحا درجه دو است از نظر غذایی ارزش بالایی دارد و گروهی که قارچ کاملا بسته است و هاگ های آن دیده نمی شود ، این گروه گرچه به خاطر ظاهر بهتری که دارند درجه یک نام گذاری شده اند اما از نظر ارزش غذایی پایین تر از نوع درجه دو قارچ هستند.

قارچ به دلیل داشتن روی ، پتاسیم ، اسید فولیک ( مفید برای خانم های باردار ) ، پروتئین و… برای بدن مفید بوده و بسیاری از مشکلات را حل می کند ، به عنوان مثال فشار خون را پایین می آورد ، باعث تقویت استخوان ها می شود و حفظ سلامت بدن با تقویت سیستم ایمنی که پیش تر به آن اشاره شد .

اگر کمبود ویتامین دارید می توانید به جای استفاده از انواع قرص ها ، قارچ مصرف کنید ؛ قارچ باعث جبران کمبود ویتامین ها شده ( مخصوصا ویتامین های گروه B ) و همینطور خطر سکته ی مغزی را کاهش می دهد .

معمولا قارچ ها لکه های سیاهی بر روی خود دارند که گاهی ایجاد نگرانی می کند ، این لکه ها توسط خاک بسیار نرم آن هنگام چیدن ایجاد می شود ، خاک مناسب برای پرورش قارچ مانند سرمه است و وقتی به صورت غیر حرفه ای قارچ ها چیده شوند به سطح قارچ برخورد کرده و رنگ آن را از یکدستی خارج می کند ؛ اگر قارچ را خودتان پرورش می دهید و… هنگام مصرف حتما قارچ ها را بپزید چون بسیاری میکروب ها که باید نابود شوند تنها توسط پخته شدن از بین می روند اما در مصرف قارچ هایی با بسته بندی صنعتی چنین مشکلی وجود ندارد و بسیاری میکروب زدایی ها پیش از بسته بندی انجام می شود .

قارچ را می توان در گروه سبزیجات جای داد ، این عضو کوچک نشاط آور نیز است و بیشتر توصیه می شود به جای استفاده از محصولاتی که قارچ را به صورت کنسرو شده ارائه می دهند از قارچ تازه استفاده شود .

قارچ را از نظر ارزش غذایی می توان همپا با گوشت دانست و از نظر تامین پروتئین از قارچ هم استفاده کرد ، با این حال نمی تواند جای گوشت را بگیرد و همانطور که می دانید هر ماده ای ارزش متفاوت و منحصربفردی دارد .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , ,