جدیدترین مطالب امروز

قادر خواهید بود اراده ی خود را با این روش ها قوی تر کنید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

قادر خواهید بود اراده ی خود را با این روش ها قوی تر کنید !

داشتن اراده ی قوی ، می تواند به هر فردی جرأت و جسارت انجام کارهایی را بدهد که دیگران از عهده ی آن عاجزند . در این مقاله با راهکارهای افزایش اراده آشنا می شوید .

شکست خوردن در هر مرحله ای از زندگی برای تمام افراد اتفاق می افتد ، اما تنها انسان های با اراده می توانند بعد از شکست بلند شوند و مسیر موفقیت را پیدا کنند .

داشتن اراده می تواند مهم ترین و بارزترین ویژگی افراد موفق باشد ، اما آیا راهی برای تقویت اراده وجود دارد و اگر هست چگونه می توانیم فردی با اراده باشیم ؟

لاله شهیدی دکتری روانشناسی عمومی و مشاور نوجوان و خانواده در این خصوص بیان کرد : قدرت اراده و انضباط می تواند زندگی فرد را متحول کند و سبب تقویت قدرت درونی اش برای کسب موفقیت و رسیدن به اهدافش شود .

وی در خصوص راه های تقویت اراده اظهار داشت :

یکی از این راه ها تعیین هدف برای انجام هر کار است ؛ هدف باید واضح ، روشن ، قابل اجرا و مطابق با توانایی فرد باشد .

این مشاور نوجوان و خانواده با بیان اینکه افراد باید استعدادهای درونی خودشان را کشف کنند ، عنوان کرد : یادداشت برنامه های روزانه و اولویت بندی کارها نیز سبب افزایش اراده می شود .

شهیدی تصریح کرد : همچنین داشتن خودگویی و تلقین های مثبت توانایی انجام کارها را به طور چشمگیری افزایش می دهد .

وی توصیه کرد : افراد باید کارهای سخت و دشواری را که تصور می کنند انجام آن برایشان غیر ممکن است ، به گام های کوچک تقسیم و به ترتیب به آن ها رسیدگی کنند .

این دکتری روانشناسی عمومی در خصوص تمرینات تقویت اراده افزود :

مشارکت و کمک کردن به والدین در اموری که فرد به طور طبیعی از انجام آن ها شانه خالی می کند ، با وجود آنکه شخص تمایلی به پرداختن به این فعالیت ها ندارد ، سبب شکل گیری اراده قوی می شود ؛ مانند مقاومت در برابر تمایلات مثبت مثل خوردن غذای مورد علاقه یا ایستادگی در برابر استفاده بیش از حد از فضای مجازی و اینترنت .

شهیدی عنوان کرد : کوهنوردی نیز یکی از ورزش هایی است که روحیه صبر در برابر سختی ها و مشکلات را در فرد افزایش می دهد .

وی یادآور شد : انجام به موقع فرایض دینی ، چشم پوشی کردن از خواسته خود و انفاق کردن به دیگران نیز سبب تقویت اراده می شود ، البته لازم است هر روز ذهن را متمرکز یک تغییر کنیم و یک به یک این تحولات را به مرحله اجرا در آوریم .

این مشاور نوجوان و خانواده اظهار داشت : خواب خوب و کافی به داشتن روان سالم و اراده قوی کمک می ‌کند ، از این رو ، افراد خسته قدرت تصمیم گیری و کنترل امور را از دست می دهند .

وی عادت های کوچک اما نیرومند مانند استحمام به موقع یا مسواک زدن را برای افزایش اراده مفید خواند و گفت : انجام روزانه ۱۰ دقیقه مراقبه و تمرکز روی یک موضوع معنوی خاص از دیگر راهکارهای تقویت اراده محسوب می شود .

شهیدی تصریح کرد : گاهی نیز ایجاد تنوع و شکستن عادات معمول در زندگی روزانه و شخصی برای افزایش اراده ضروری است .

وی توصیه کرد : افراد باید برای پبشرفت های هرچند کوچک خود ، پاداش هایی در نظر بگیرند که این امر اراده آن ها را برای ادامه مسیر تقویت می‌ کند .

و در پایان ، این مشاور نوجوان و خانواده با بیان اینکه پیش بینی موانع و برنامه ریزی برای رفع آن ها ، تقویت اراده را به همراه دارد ، یادآور شد : صبر در برابر مشکلات و سختی ها در مسیر رسیدن به اهداف نیز سبب تقویت اراده می شود .

منبع : Yjc

مرتبط ها

قالب خبری