فیبر و نکاتی درخصوص این ماده غذایی با ارزش

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 25, 2016
فیبر و نکاتی درخصوص این ماده غذایی با ارزش

آیا کمبود فیبر را در بدنتان حس می کنید ؟ آیا می دانید که عدم جذب فیبر کافی ، چه تبعاتی به دنبال دارد ؟ امروز به برخی از سئوالها در خصوص فیبر پاسخ می دهیم .

و اما فیبر ! ماده ی غذایی با ارزشی که کمبودش می تواند صدمات زیادی را به بدن وارد سازد ، از بیماری های جزئی گرفته تا برخی از سرطان ها !

خوراکی ها و خوردنی های زیادی هستند که منبع فیبر محسوب می شوند و استفاده از آنها می تواند به راحتی فیبر مورد نیاز بدن را تأمین کند .

یکی از علایم بارز و مهم کمبود فیبر در بدن ، ایجاد یبوست در فرد است ؛ اگر فردی دچار یبوست شود ، یکی از دلایل آن می تواند کمبود فیبر در بدن او باشد ؛ در این حالت ، اگر یبوست ناشی از کمبود فیبر در بدن فرد ، مورد درمان قرار گیرد ، از اضافه وزن ، بالارفتن کلسترول ، دیابت ، سرطان و همچنین بیماری های قلبی – عروقی پیشگیری می شود .

از دیگر علایم کمبود فیبر در بدن ، کلسترول بالا می باشد که بهترین و شاید تنهاترین راه درمان آن ، کنترل مواد غذایی حاوی کلسترول است .

شاید برای عده ای سئوال باشد که چگونه و با چه مواد غذایی می توان فیبر مورد نیاز بدن را تأمین کرد ؟ پاسخ به این سئوال بسیار راحت است ، زیرا خوشبختانه ، فیبر در بسیاری از خوراکی ها و خوردنی ها وجود دارد و به راحتی می توان کمبود آن را جبران ساخت .

از جمله موادی که در آن فیبر به وفور یافت می شود می توان به : انواع میوه ، انواع سبزیجات ، غلات ، حبوبات ( از نوع پوست گیری نشده ) ، سبوس گندم ، سبوس برنج و … اشاره داشت .

به طور کلی ، اگر از تمامی مواد غذایی سالم که اطرافتان هست ، به درستی و به میزان مصرف کنید ، مطمئن باشید که فیبر لازم به بدنتان خواهد رسید .

و به عنوان نکته ی پایانی :

این نکته را به یاد داشته باشید که اگر در خوردن غذا ، زیاده روی نکنید و به اصطلاح پرخوری نداشته باشید و از طرفی هم بدخوری نیز نکنید ، مواد و ویتامین های لازم ، بدون هیچ دردسری به بدنتان منتقل خواهند شد .

اشتراک گذاری این مطلب در :