جدیدترین مطالب امروز

فیبریلاسیون دهلیزی نوعی بیماری که به اختلال ریتم قلبی گفته میشود

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

فیبریلاسیون دهلیزی نوعی بیماری که به اختلال ریتم قلبی گفته میشود

همانطور که گفته شد ، فیبریلاسیون دهلیزی نوعی بیماری است که به اختلال ریتم قلبی گفته می شود . شما تا چه میزان با این بیماری و علایم و مشکلاتش آشنایی دارید ؟

متأسفانه امروزه به دلیل مشغله های بی حساب و کتاب و تحمیل انواع استرس و بطور کلی سبک های زندگی اشتباه ، بیماری های گوناگونی در افراد ایجاد می شود که اگر به بررسی منشأ هر یک از آنها بپردازیم ، به چیزی جز موارد گفته شده برخورد نمی کنیم ، در این مقاله شما با بیماری ای آشنا خواهید شد که شاید تا به حال ، حتی اسم آن را هم نشنیده باشید ، نوعی بیماری ، به نام فیبریلاسیون دهلیزی !

فیبریلاسیون دهلیزی نوعی اختلال ریتم قلبی می باشد که با بیماری های مختلفی در ارتباط است .

محققان دانشگاه آکسفورد انگلستان و مؤسسه ‌ی تکنولوژی ماساچوست می ‌گویند که این یافته ‌‌ها به شواهد موجود مبنی بر ارتباط فیبریلاسیون دهلیزی و مشکلات قلبی به جز سکته‌ ی مغزی می ‌افزایند .

تیم محققان به بازبینی ۱۰۴ مطالعه شامل بیش از ۹ میلیون نفر پرداختند که نزدیک به ۵۹۰ هزار نفر از آنها به فیبریلاسیون دهلیزی دچار بودند.محققان نتیجه گرفتند که اختلال ریتم قلبی با بیماری قلبی ، نارسایی قلبی ، بیماری کلیوی ، ایست ناگهانی قلب و مرگ بر اثر تمامی عوامل هم ارتباط دارد .

این مطالعه اثبات نمی ‌کند که فیبریلاسیون دهلیزی عامل این خطرات مضاف سلامت است ، بلکه تنها ارتباطی را بین آنها نشان می ‌دهد .

معنی‌ دارترین این ارتباطات در مورد نارسایی قلبی است ، به گفته‌ ی مؤلفان مطالعه ، ریسک این بیماری در افراد دچار به فیبریلاسیون دهلیزی ، پنج برابر است .

به گفته‌ی مؤلفان ، فیبریلاسیون دهلیزی پیش از این ، جز با خطر سکته ‌ی مغزی ، با افزایش خطر مرگ ، افزایش هزینه‌ های پزشکی و کیفیت پایین ‌تر زندگی ارتباط داده شده بود .

این یافته‌ها در ژورنال BMJ منتشر شده اند .

منبع : سلامانه

مرتبط ها

قالب خبری