جدیدترین مطالب امروز

فیبروآدنوم و اطلاعاتی درباره این نوع از توده

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

فیبروآدنوم و اطلاعاتی درباره این نوع از توده

فیبروآدنوم نوعی توده مختص به بانوان می باشد که در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را درباره آن بیان کنیم ؛ برای آشنایی بیشتر با فیبروآدنوم همراه ما باشید .

فیبروآدنوم چه نوع کیستی است چه راههای درمانی دارد و چگونه باید آن را درمان کرد توصیه های متخصصین را در این زمینه با هم مطالعه می کنیم

مریم پور رضا متخصص زنان و زایمان در اینباره می گوید : فیبروآدنوم نوعی توده خوش خیم است که بیشتر در زنان زیر 30 سال مشاهده شده و بروز می‌یابد اما در صورتی که فرد پا به سن بگذارد و این توده با عبور از دهه 40 یا 50 زندگی در آن‌ها بروز یابد ممکن است خطر آفرین باشد.

وی در خصوص علل بروز و پیدایش فیبروآدنوم تصریح کرد : هورمون‌های جنسی زنانه همچون استروژن و پروژسترون می‌تواند به نوبه خود عاملی در جهت بروز این توده باشد.

این متخصص زنان و زایمان افزود : در صورتی که این توده درفرد وجود داشته باشد و اندازه ی آن رو به بزرگ شدن پیش برود و در طی بازه‌ های زمانی رشد کند ترجیح بر این است تا این توده از بدن فرد بیمار خارج شود.
پور رضا در پایان خاطر نشان کرد : این توده ها ممکن است یک طرفه یا دو طرفه باشند و حتی گاهی تعداد آن بیش از یک عدد برسد که در اکثر موارد احتیاجی به عمل جراحی نیست و اعمالی که صورت می‌پذیرد بیشتر در جهت کاهش اضطراب بیمار خواهد بود علاوه بر آن باید بر سابقه‌ ی فامیلی خود بیمار نیز توجه شود.

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری