فویل آلومینیومی تهدیدی جدی برای سلامت افراد !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 10, 2020
فویل آلومینیومی تهدیدی جدی برای سلامت افراد !

استفاده از فویل آلومینیومی برای بسته بندی مواد غذایی ، یکی از روش های رایج و غلط در این زمینه است ؛ در این مقاله قصد داریم از تهدیدات فویل آلومینیومی برای سلامت بگوییم .

فویل آلومینیومی که غالبا برای بسته بندی موادغذایی به کار میرود می تواند برای سلامتی افراد مصرف کننده مضر باشد ؛ پس بهتر است با عوارض استفاده از فویل آلومینیومی بیشتر آشنا شوید و اجازه ندهید در مجاورت موادغذایی تان باشد چون وارد آن ها و سپس به درون بدنتان رخنه خواهد کرد !

دانشمندان می‌گویند : استفاده از آلومینیوم در دوز بالای مورد استفاده به صورت روزانه، می‌تواند سبب مشکلات سلامتی در مراحل بعدی زندگی شود.

یک محقق با انتشار قطعه‌ای ویدئویی نشان داده است که چگونه فویل آلومینیومی می‌تواند باعث صدمه زدن به سلامت انسان شود.

«غزه باسیونی» از دانشگاه عین‌الشمس قاهره در این باره گفته است: «بر اساس تحقیقی که انجام داده‌ام، انتقال یا مهاجرت آلومینیوم به مواد غذایی طی روند پخت و پز یا پیچیدن غذا در فویل آلومینیومی بیش از حد مجاز تعیین شده از سوی سازمان بهداشت جهانی صورت می‌گیرد».

باسیونی توضیح داد که قابلمه‌ها و ظروفی که با لایه‌های آلومینیومی پوشیده شده‌اند نیز از نظر شیمیایی تمایل به اکسیده شدن و راه یافتن به مواد غذایی ما دارند بجز آن دسته ظروفی که با لایه‌هایی به منظور جلوگیری از این تمایل محافظت شده باشند.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که دانشمندان اکنون در حال تحقیق درباره ارتباط بین بیماران مبتلا به آلزایمر و سطح بالای آلومینیوم پیدا شده در بافت مغزی آنها هستند.

بر اساس مطالعات بهداشتی دیگری مشخص شده که مصرف مقدار آلومینیوم زیاد می‌تواند باعث کاهش رشد سلول‌های مغز یا آسیب‌های مضری به افراد مبتلا به بیماری‌های استخوانی شود.

منبع : میرو

اشتراک گذاری این مطلب در :