فواید ماسک فلفل سیاه و روش تهیه این ماسک طبیعی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : می 16, 2016
فواید ماسک فلفل سیاه و روش تهیه این ماسک طبیعی

ماسک فلفل سیاه ، یکی از ماسک های طبیعی می باشد که می تواند در حوزه ی زیبایی بسیار کارآمد واقع گردد . فواید و روش تهیه ی این ماسک طبیعی را با هم می خوانیم .

ابتدا با روش تهیه ی ماسک فلفل سیاه آشنا می شویم و در ادامه به فواید آن خواهیم پرداخت .

برای تهیه ی این ماسک طبیعی ، به مواد زیر نیاز خواهید داشت :

1- فلفل سیاه ، به میزان یک قاشق
2- سفیده ی تخم مرغ ، به میزان یک عدد
3- عسل ، به میزان یک قاشق

و اما طرز تهیه ی ماسک فلفل سیاه :

شما برای تهیه ی این ماسک ، بایستی تمامی مواد فوق را با هم ترکیب کنید و بعد از شستن و خشک کردن پوست ، به مدت 15 الی 20 دقیقه ، بر روی پوستتان قرار دهید که پس از انجام این مراحل و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی ، تأثیر آن را روی پوستتان مشاهده خواهید کرد .

حال نوبتی هم که باشد ، نوبت شناخت فواید ماسک فلفل سیاه است :

شاید بشود ادعا کرد که این ماسک طبیعی ، یکی از بهترین ماسک ها ، برای آبرسانی به پوست می باشد ؛ شما با استفاده از ماسک فلفل سیاه ، می توانید ماسک مناسبی برای پوستتان تهیه کنید و درخشندگی و زیبایی را به پوست صورت خود هدیه کنید .

ماسک فلفل سیاه ، علاوه بر آبرسانی ، برای پاکسازی پوست صورت نیز می تواند مؤثر واقع شود .

از آنجاییکه فلفل سیاه ، سرشار از ویتامین هایی نظیر : ویتامین A و K ، املاح معدنی و آنتی اکسیدان های مفید می باشد ، باعث تقویت سیستم گردش خون و متابولیسم بدن ، ماهیچه ها و استخوان ها می شود .

بعلاوه اینکه این ماده ی طبیعی ، از پتاسیم ، سلنیوم و کلسیم نیز سرشار است که این مواد هم سبب تنظیم فشار خون ، استحکام استخوان ، ناخن ، دندان ، فولیکول های مو ، افزایش زیبایی و درخشندگی پوست و همچنین تقویت عملکرد مغز می شوند که در کل می توان گفت ، ماسک فلفل سیاه راهی مؤثر برای رساندن این مواد به پوست و در نتیجه شادابی و جوان تر ماندن آن است .

اشتراک گذاری این مطلب در :