جدیدترین مطالب امروز

فناوری دیجیتالی پرستارهای هوشمند کودکان آینده ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : تکنولوژی

فناوری دیجیتالی پرستارهای هوشمند کودکان آینده ؟

فناوری دیجیتالی آنقدر در حال پیشرفت است که کم کم وظایف حساس انسانی هم قرار است به آن محول شود ! کودکان آینده ، پرستارهایی از جنس فناوری دیجیتالی خواهند داشت !

بر اساس حق اختراعی که سه سال قبل توسط گوگل در اروپا به ثبت رسیده، گوگل در تلاش برای طراحی یک ابزار دیجیتال نگهداری از نوزادان و کودکان است ؛ ابزاری که به کمک فناوری دیجیتالی ایجاد خواهد شد.

در آینده ای نه چندان دور ، یک پلتفرم جامع پیچیده و قابل انطباق برای کمک به والدین طراحی می شود تا به آنها برای نگهداری نوزادان و کنترل شرایطشان کمک شود.

فناوری دیجیتالی در این پلتفرم به خصوص به والدین بی تجربه کمک می کند تا بتوانند به امکانات و اطلاعات مورد نیاز برای نگهداری و پرورش صحیح اطفال دسترسی داشته باشند.

قرار است این محصول با پلتفرم هوشمند گوگل هم سازگاری داشته باشد.

مراقبت از کودکان در برابر خطراتی که ممکن است در منزل با آن مواجه باشند و ارائه امکانات کنترلی و نظارتی یکی دیگر از امکانات این فناوری دیجیتالی یاد شده است.

امکان اتصال پلتفرم یاد شده به حداقل ۱۰ محصول خانگی دیگر نیز وجود دارد تا از آنها هم برای کنترل نوزادان و محافظت از افراد استفاده شود.

این فناوری دیجیتالی در صورت وقوع هرگونه مشکلی برای نوزاد، پیام هشداری را برای والدین وی ارسال می کند.

در این سیستم از مجموعه ای از ابزار حفاظتی و کنترل، انواع حسگرهای حرارتی، صوتی و غیره، دوربین های مختلف و غیره برای کنترل لامپ ها، قفل درها، جریان برق، سیستم های امنیتی و غیره استفاده می شود. با استفاده از این محصول می توان اطلاعات آب و هوایی را هم دریافت کرد. سیستم مذکور در زمانی که والدین به خاطر ترافیک، سانحه یا هر علت دیگری دیر به منزل برسند قادر به کنترل شرایط خانه و تامین امنیت و نیازهای نوزاد هم خواهند بود.

منبع : Tici

مرتبط ها

قالب خبری