جدیدترین مطالب امروز

فلویموسیل و اطلاعاتی درخصوص این داروی خلط آور

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

فلویموسیل و اطلاعاتی درخصوص این داروی خلط آور

این مقاله را اختصاص دادیم به بیان خصوصیات و اطلاعات دارویی تحت عنوان فلویموسیل ؛ برای آشنایی با عوارض جانبی و نوع کاربرد این دارو ، همراه ما باشید .

از عوارض جانبی داروی فلوموسیل چه میدانید ؟
این دارو چه عوارضی برای سلامتی ما در بر دارد ؟
استفاده از این دارو برای چه سنینی خطرناک است ؟

افرادی که دچار آسم هستند بهتر است کمتر از این دارو استفاده کنند.با موراد مصرف داروی فلوموسیل آشنا شوید و از مصرف خودسرانه آن پرهیز کنید .

یک فوق تخصص آلرژی و ایمنولوژی بالینی درباره مصرف داروی “فلوموسیل” و عوارض مصرف آن در برخی از افراد هشدار داد.

مریم ملحوجی راد فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص داروی “ان استیل سیستئین” ( فلویموسیل ) بیان کرد: “ فلویموسیل ” یک داروی کمکی برای برخی از بیماری های ریوی است که مصرف آن باعث کاهش غلظت ترشحات ریوی و خروج راحت تر آنها می شود.

وی با بیان اینکه فلویموسیل یک داروی خلط آور است که بیشتر برای درمان عفونت های ریوی استفاده می شود، اظهار داشت: یکی دیگر از موارد مصرف این دارو، خروج آسان تر ترشحات غلیظ ریوی در مبتلایان به بیماری CF (سیستیک فیبروزیس) است.

این فوق تخصص آلرژی و ایمنولوژی بالینی عنوان کرد: امروزه مرسوم شده است که از داروی “ان استیل سیستئین” برای درمان هر سرفه ای استفاده می شود، ولی استفاده از این دارو در حمله حاد آسم منع مصرف دارد. بنابراین افرادی که دچار این عارضه هستند، باید از مصرف آن خودداری کنند.

ملحوجی راد توصیه کرد: افرادی که استامینوفن را با دوز بالا دریافت کرده اند و دچار مسمومیت شده اند نیز باید برای درمانشان از داروی “ فلویموسیل ” استفاده کنند.

وی تاکید کرد: انقباض و اسپاسم برونش (راه هوایی ریوی)، احساس فشار در قفسه سینه، تب، تهوع، استفراغ، افزایش حجم ترشحات ریوی و آبریزش بینی از عوارض مصرف این دارو به شمار می آید که البته احتمال وقوع آنها کم است.

این فوق تخصص آلرژی و ایمنولوژی افزود: داروی “ان استیل سیستئین” با برخی از داروها مانند “تتراسایکلین”، “اریترومایسین” و “آمفوتریسین B” نیز تداخل دارویی دارد. همچنین در مواردی که عوارض دارو برای بیمار مشکل ساز شود، می توان با نظر پزشک مصرف آن را قطع کرد.

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری