فلوراید تراپی چه نقشی در محافظت از دندان دارد ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : سپتامبر 7, 2020
فلوراید تراپی چه نقشی در محافظت از دندان دارد ؟

فلوراید تراپی یکی از روش های مؤثر در حفاظت از دندان است که در این مقاله قصد داریم درخصوص آن بیشتر توضیح دهیم ! لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید .

با چه روش هایی می توانیم از دندان های فرزندمان بیشتر مراقبت کنیم ؟
توصیه های موثر برای این امر کدامند ؟
فلوراید تراپی به چه روشی می گویند ؟
فلوراید تراپی چه تاثیری روی سلامت دندان ها میگذارد ؟
چه روش هایی مانع تخریب بیشتر دندان ها می شوند ؟

مجیدحمیدی‌زاده در اینباره اظهارداشت: یک راه برای محکم کردن دندان‌ها فلوراید تراپی است، استفاده از وارنیش‌های فلوراید به عنوان گام بعدی است که هرچه فرد نابالغ‌تر باشد موثر‌تر خواهد بود پس به این شکل می‌توان فلوراید تراپی یا وارنیش فلوراید را هر شش ماه یا یک سال یکبار انجام داد.

این جراح دندانپزشک خاطرنشان کرد: راه دیگر پیشگیری از تخریب دندان فیشورسیلنت یا شیاربند است؛ وقتی روی سطح دندان‌های جونده شیارهای قهوه‌ای ایجاد می‌شود طول و عرض آن بیشتر می‌ شود که به مرور باعث تخریب دندان خواهد شد و به عاج می‌رسد که نیازمند درمان‌های جدی ‌تر مانند شیاربند هستیم.

وی افزود: بسیاری از ما عادت داریم که در میان وعده‌های اصلی میان وعده ‌هایی بخوریم که این خورده خوری‌ها مشکلات بزرگ ما هستند و می‌تواند باعث ایجاد مشکلات دندان برای ما شوند همچنین مواد قندی به ویژه مواد چسبنده که به راحتی از روی دندان پاک نمی ‌شوند را مصرف می ‌کنیم.

حمیدی ‌زاده با تاکید بر اینکه آموزش بهداشت، استفاده صحیح از نخ دندان ، مسواک و دهان شویه باید در جامعه فراگیر شود ، گفت: اساساً باید فرهنگ سلامت در جامعه را فراگیر کنیم به این معنا که افراد در طول روز چند بار مسواک بزنند اما مهم‌ترین وعده شب پیش از خواب است که باید به این زمان مسواک توجه ویژه شود.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :