جدیدترین مطالب امروز

فلفل دلمه ای رنگین کمان سبزی های خوراکی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

فلفل دلمه ای رنگین کمان سبزی های خوراکی

فلفل دلمه ای ، از سبزیجات مفید با خواص فراوان است ، چنان که می توان گفت ویتامین c موجود در فلفل دلمه ای با پرتقال برابر بوده و حتی در مواردی بیشتر هم است .

قبل از هر چیز این نکته ی جالب را در مورد فلفل دلمه ای بدانید : گیاهان هم مانند جانوران دارای دو نوع نر و ماده هستند ، اما اکثر اوقات شناسایی نوع نر و ماده ی آن از عهده ی افراد عادی که تجربه ای در زمینه ی گیاه شناسی ندارند خارج است ؛ درک این مورد در فلفل دلمه ای بسیار راحت است ! کافی است فلفل را سر و ته کرده و پایه های آن را بشمارید …

اگر فلفل چهار پایه داشت ماده و اگر سه پایه داشت نر است ، به همین راحتی .

می دانید بازی رنگ در فلفل دلمه ای به چه چیز بستگی دارد ؟

اگر فلفل دلمه ای را قبل از رسیدن بچینید رنگ آن سبز است ؛ اگر فلفل را نچینید ، در مرحله ی رسیدگی به رنگ قرمز و نارنجی تبدیل می شود ( قطعا رنگ دیگر آن که به بادمجانی بسیار نزدیک است را زیاد ندیده اید ) .

تعجب آور است با وجود تندی کمی که دارد به آن فلفل می گویند !

این نام گذاری به علت تندی خفیفی است که دارد ، در قدیم به هر طعم دهنده ای که طعم تندی داشت فلفل می گفتند ( طعم تند فلفل ها به دلیل وجود ماده ای به نام کپساسین در آن ها است ) .

فلفل دلمه ای از خانواده ی سیب زمینیان بوده و خاصیت ضد سرطانی بالایی دارد .

آیا خاصیت های فلفل دلمه به همین یک مورد محدود می شود ؟ قطعا خیر !

فلفل دلمه سرشار از ویتامین A بوده و بسیار در سلامت چشم تاثیر گذار است ، به عنوان مژده ( با نزدیک شدن به نوروز ) به افرادی که دارای اضافه وزن هستند می توان گفت فلفل دلمه سوخت و ساز بدن را بالا برده در نتیجه کالری اضافی در بدن را می سوزاند و همچنین می تواند باعث شادابی پوست شده و استفاده از عصاره ی آن ( به صورت حساب شده ) موجب تقویت مو ها شود .

این کوچولوی 5 تا 11 سانتیمتری محافظ خوبی برای شش ها ( خصوصا در افراد سیگاری ) است و در داشتن ویتامین c همپا با پرتقال بوده یا حتی ممکن است از آن پیشی هم بگیرد !

علاوه بر خواصی که برای فلفل دلمه عنوان شد ، فواید بیشمار دیگری نیز دارد ، از جمله درمان یبوست و …

پاینده باشید .

مرتبط ها

قالب خبری