فعالیت های ورزشی چه تأثیری روی دیابت خواهند گذاشت ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : سپتامبر 27, 2016
فعالیت های ورزشی چه تأثیری روی دیابت خواهند گذاشت ؟

همانطور که می دانید فعالیت های ورزشی بسیاری در دنیا وجود دارد ، اما بیشتر این ورزش ها خاصیت کمک به کاهش دیابت را دارا نیستند .

جمعیت بسیار کمی از دنیای پرجمعیت ورزش فقط توانایی کاهش و یا بهبود دیابت را دارند به طور مثال : وزنه برداری ؛ وزنه زدن و یا وزنه برداری یک نمونه از بهترین فعالیت های ورزشی که برای کاهش دیابت بسیار مفید هستند .

عده ای از دانشمندان اطلاعات 14 تحقیق که بر روی حدود 900 بیمار مبتلا به دیابت نوع دو شده بود را ، تحلیل کردند ؛ تمامی این بیماران فعالیت های ورزشی مفید و ورزش های هوازی و مقاومتی مرتبط با دیابت را انجام داده بودند ؛ بعد از تحقیقات بسیار دانشمندان متوجه ی نکته ی قابل توجهی شدند : ترکیب ورزش های هوازی با مقاومتی می تواند تأثیر بیشتری بر روی این بیماران بگذارد یعنی ورزش های هوازی و مقاومتی به تنهایی تأثیر کمتری نسبت به ترکیب شان می گذارند .

فعالیت های ورزشی و انجام آن ها می تواند تأثیراتی از این قبیل بر روی بیماران بگذارد : کاهش قند خون ، فشار خون و چربی خون و…. ، هم چنین طبق اطلاعات به ثبت رسیده انجام فعالیت های ورزشی توانایی کنترل کلسترول بدن را هم دارا می باشند .

یکی از مهم ترین نکاتی که باید قبل از انجام هرگونه فعالیت های ورزشی رعایت شود ، وجود مربی کارآزموده و حرفه ای می باشد ، زیرا هر فعالیت ورزشی ، اگر زیر نظر مربی حرفه ای انجام شود می تواند تأثیر بیشتری به دنبال داشته باشد ؛ افرادی که فعالیت های ورزشی سنگین مانند وزنه برداری را بدون نظر مربی انجام می دهند می توانند به بدن خود آسیب جبران ناپذیری بزنند .

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در این تحقیقات وجود داشت ، در دسترس نبودن مربی حرفه ای و کار آزموده بود ، به همین دلیل اکثر افرادی که در این تحقیقات شرکت می کردند دچار مشکلاتی می شدند .

فعالیت های ورزشی ، ورزش های هوازی و مقاومتی چند نمونه از کوچک ترین راه های کاهش و یا بهبود دیابت هستند ، البته این ورزش ها دارای ضررهایی هم می باشند .

اشتراک گذاری این مطلب در :