فشار چشم را چگونه و با چه دارویی می توان کنترل کرد ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آوریل 29, 2020
فشار چشم را چگونه و با چه دارویی می توان کنترل کرد ؟

فشار چشم یکی از بیماری های خطرناک است که در این مقاله قصد داریم از روش های کنترل آن بگوییم ؛ برای اینکه بدانید چگونه فشار چشم را کنترل کنید ادامه مقاله را از دست ندهید .

پزشک پس از اندازه گیری فشار چشم و تعیین تغییرهای آن داروی مناسب را تجویز می کند.

درمان فشار چشم به طور معمول با قطره تیمولول یا اپی نفرین به صورت دو بار در روز (هنگام بیدار شدن و موقع خواب) شروع می شود.

انتخاب داروی مناسب برای درمان فشار چشم به عهده پزشک است ولی شما می توانید در مورد شیوه استفاده از قطره ها از پزشک خود توضیح بخواهید یا نزد او از قطره ها  استفاده کرده و از درستی کار خود اطمینان بیابید هم چنین می توانید او را از جریان رفع ناراحتی های اولیه ای که هنگام مصرف دارو داشته اید با خبر سازید.

بهتر است در مصرف داروهای کنترل فشار چشم احتیاط لازم را به کار ببرید. هر گونه عارضه های جانبی ناخوشایند را باید بیان کنید. هم چنین توصیه می شود که خودتان به تنهایی و از همان مرتبه اول از قطره ها استفاده کنید و تا جایی که ممکن باشد از وابستگی به اعضای خانواده پرهیز کنید، زیرا ممکن است هنگام نیاز در دسترس نباشند یا تکرار این کار و ریختن قطره ها سر وقت آن هم به صورت چندین بار در روز برای آن ها خسته کننده باشد. مطمئن باشید که می توانید از عهده این کار برآیید.

همه بیماران مبتلا به فشار چشم حتی کسانی که در ابتدا انجام این کار برای آن ها مشکل بوده است با کمک این توصیه ها موفق شده اند.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :