جدیدترین مطالب امروز

فشاردرمانی و غلبه بر درد با جریان انرژی در بدن

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

فشاردرمانی و غلبه بر درد با جریان انرژی در بدن

ریشه ی درد را می توان از بخش بندی های مختلف موجود در کف پا شناسایی کرد ، برای درمان آن نیز از فشاردرمانی یعنی فشردن بخش های خاصی از دست کمک گرفته می شود .

فشاردرمانی به این شکل عمل می کند که شما با فشردن بخش های خاصی از دست خود ، اندام مشخصی را که تحت تاثیر آن بخش می باشد تقویت کرده تا از مشکلات احتمالی آن جلوگیری کنید ؛ همچنین اگر دردی در موضع مورد نظر ایجاد شده باشد فشاردرمانی درد را تسکین می بخشد .

در بدن راه هایی برای جریان انرژی وجود دارد که آن ها را مردین می نامند . انرژی ها از مردین ها که تعداد آن در بدن 14 تا اعلام شده است جریان می یابند . در فشاردرمانی ، مانند طب سوزنی ، مردین ها را تحریک کرده و انرژی به شکل اصلاح شده در بدن منتشر می شود .

از آنجایی که روزهای اول فصل پاییز را می گذرانیم و رفته رفته وارد فصل سرما و اوج بروز آنفلوآنزا و حساسیت ها می شویم توضیحات کاربردی خود را با روش های جلوگیری از گلو درد به کمک فشاردرمانی آغاز می کنیم . ارمغان فشاردرمانی برای گلودرد چیست !؟

فشاردرمانی توصیه می کند که بخشی از بدن را که مسئول خونرسانی به ماهیچه های گلو و تقویت آن ها است ماساژ دهید تا انرژی از طریق مردین ها به گلو منتقل شده و خونرسانی به این ناحیه افزایش یابد ؛ با افزایش خونرسانی و هدایت درست انرژی ، گلو آمادگی لازم برای مقابله با ویروس های آنفلوآنزا و همچنین مقاومت در برابر حساسیت ها را پیدا خواهد کرد .

برای این کار ، به کمک شست و انگشت اشاره ی دست راست ، پایین انگشت کوچک دست چپ خود را ( در موازات انتهای شست دست چپ ) فشار دهید ، به گونه ای که شست شما کف دست چپ قرار بگیرد ، سپس برای اتمام یک دور فشار وارد کردن ، شست خود را به سمت انگشت کوچک حرکت دهید و تمام . این کار را روزی سه بار و به مدت سه دقیقه انجام دهید . ( تصویر شماره 1 ) . تکنیک آموزش داده شده را می توانید برای دست مخالف نیز بکار بگیرید .

همچنین راه دیگر افزایش انرژی گلو ، حرکت رو به جلوی شست می باشد ، شما می توانید از یک گوی کوچک برای سهولت در انجام حرکت دورانی و رو به جلو کمک بگیرید ( تصویر شماره ی 2 ) .

روش دیگر برای ارتقاء سلامتی به کمک فشاردرمانی ، فشار وارد کردن در نقطه ی مشخص شده در تصویر شماره ی 3 می باشد ، فشار را هم در کف دست و هم در پشت دست به کمک انگشت سبابه ، 5 تا 6 بار تکرار کنید .

ستون مهره ها ، گوش ، لوزه و شش ها نیز برای گردش انرژی می توانند از فشاردرمانی بهره بگیرند ، برای این منظور شست را کف دست قرار داده و مانند تصویر شماره ی 4 ، انگشت سبابه را در نقطه ی مورد نظر قرار داده و با حرکت روبه جلو ، روی دست خود راه بروید .

برای تقویت سیاتیک ، لگن و مثانه ، پیرو تصویر شماره 5 ، انگشت شست را در نزدیکی نبض مستقر کرده و چهار انگشت دیگر را در محور دایره ای شکل اطراف آن حرکت می دهیم .

روش دیگر در فشاردرمانی ، فشاروارد کردن توسط انگشت سبابه در نقاط موجود کف دست است ، هر نقطه را 5 ثانیه فشار دهید و این کار را 5 الی 6 مرتبه تکرار کنید .

شما با انجام تکنیک های فوق ( فشاردرمانی ) علاوه بر به جریان انداختن انرژی ، خونرسانی را نه تنها در یک اندام خاص بلکه در تمام اندام های مرتبط با بخش تحریک شده افزایش می دهید . لازم به ذکر است در صورت ابتلا به آنفلوآنزا ( بیش از سه روز ) و گلو درد های شدید ، حتما به پزشک مراجعه کنید ؛ فشاردرمانی یک روش پیشگیرانه و در صورت بروز بیماری ، درمان کمکی می باشد ، به هیچ عنوان نباید از آن به عنوان یک درمان مستقل و قطعی استفاده کرد .

مرتبط ها

قالب خبری