جدیدترین مطالب امروز

فرم بدن شما سیب است یا گلابی ؟ شاید هم یک ساعت شنی هستید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

فرم بدن شما سیب است یا گلابی ؟ شاید هم یک ساعت شنی هستید !

فرم بدن گلابی رایج ترین فرم در خانم ها است ، در مقابل فرم سیب درصدی تقریبا مساوی بین دو جنس دارد ، میزان پراکندگی مستطیل و ساعت شنی نیز برابر است .

فرم بدن هر شخص با شخص دیگر متفاوت است . حتما پیش آمده به شما بگویند اصلا به چشم نمی آید که چقدر اضافه وزن دارید ! ویا به این فکر بیفتید که چرا نسبت به یک فرد هم وزن خودتان درشت تر به چشم می آیید ؟ تمام این تفاوت ها به فرم بدن شما مربوط می شود .

در کل فرم بدن را می توان در چهار گروه تقسیم بندی کرد : مستطیلی ، ساعت شنی ، سیب و گلابی .

تفاوت در فرم بدن به علت جایگاهی است که چربی ها برای مخفی شدن انتخاب می کنند . افرادی که فرم بدن مستطیل شکل دارند ، بدن آن ها چربی را در چهار قسمت اصلی به طور مساوی پخش می کند ؛ این چهار قسمت عبارتند از سرشانه و سینه ، باسن و دورکمر .

فرم بدن ساعت شنی نیز تا حد زیادی از الگوی مستطیلی پیروی می کند ، تنها با دقت در یک مورد می توان میان آن ها تمایز قائل شد ؛ اندازه ی کمر ! افرادی که فرم بدن ساعت شنی دارند ، اندکی در قسمت کمر لاغرتر هستند .

اگر توجه کرده باشید عده را تنها در اندام لاغرشان می توان تجسم کرد ؛ فکر اینکه روزی چاق شوند چندان جالب نخواهد بود ، به عبارتی لاغر بودن جدا از بحث سلامتی برای اندامشان زیبنده تر است . بدن چنین افرادی از فرم بدن مستطیلی یا ساعت شنی پیروی می کند . احتمالا اگر فردی با این اندام در اطراف خود سراغ دارید در فاصله زمانی نه چندان دور خبر مدلینگ شدن او را خواهید شنید !

فرم بدن گلابی :

گلابی را در نظر بگیرید … اکنون چربی را برای رسیدن به این فرم در بدن پخش کنید… آفرین ! بالاتنه باید کمی چاق تر از پاییت تنه باشد . اختلاف سینه و باسن در این افراد بیش از 5 سانتیمتر ( باسن بزرگ تر است ) و اختلاف کمر با باسن بیشتر از 7 است . فرم بدن سیب نیز دقیقا پراکندگی چربی را برعکس بدن گلابی دارد :

اختلاف باسن با سینه در فرم بدن سیب 7 سانتیمتر یا بیشتر است ، با این تفاوت که شما سینه را بزرگتر از باسن میبینید .

به طور کلی شناخت کامل از فرم بدن باعث می شود هرفرد بتواند ورزش مناسب جهت پخش صحیح چربی در بدن خویش را پیش بگیرد . اینگونه نه مجبور هستید مانند فرم گلابی تنها بالاتنه ی خود را در عکس های یادگاری سهیم کنید و نه برای سرپوش گذاشتن بر وزن بالای خود انواع شلوارها را پرو می کنید و از بالاتنه چاق خود فرار می کنید !

مرتبط ها

قالب خبری