جدیدترین مطالب امروز

فاکتورهای مکمل یک سرمایه گذاری موفق را بشناسیم

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

فاکتورهای مکمل یک سرمایه گذاری موفق را بشناسیم

چهار فاکتور ارزشمند و البته مکمل در سرمایه گذاری وجود دارند که در کنار دیگر فاکتورهای مهم این عرصه ، میتوانند کمک بسزایی برای موفقیت یک سرمایه گذار باشند .

امر سرمایه گذاری همیشه یکی از امور جذاب دنیای ثروت و سرمایه داری در سراسر جهان است و اگر ما هم به این عرصه علاقه داریم و خواهان رقابت در این دنیای بزرگ هستیم ، ناچاریم تا برای بقای خود و ماندگاری بیشتر ، فاکتورهایی را بشناسیم تا بتوانیم مطابق آن سرمایه گذاری های موفق تری را تجربه کنیم . پس چه بهتر است که قبل از شکست در سرمایه گذاری ، دنبال کشف و پیروی از فاکتورهای این امر جذاب باشیم ، زیرا دنیای سرمایه گذاری ، آنقدر دنیای بی رحمی است که ممکن است با کوچکترین اشتباه ، برای همیشه از آن طرد شویم و از ما به جز مهره ای سوخته ، یادگاری نماند !

پس مروری کلی می کنیم به فاکتورهای مکمل یک سرمایه گذاری موفق

1- مدیریت سرمایه گذاری :

مدیریت در سرمایه گذاری به کلیه ی راهکارها ، تصمیمات و اعمال ( هم در مواقع بحران و هم در شرایط عادی ) گفته می شود که مطابق آن کمترین ضربه به سرمایه ی فرد سرمایه گذار وارد شود و حداقل ریسک را متحمل سرمایه گذاری فرد کند ، زیرا اگر ما روی سرمایه و سرمایه گذاری خود مدیریتی نداشته باشیم و ندانیم که پول خود را کجا ، چگونه و به چه دلیل سرمایه گذاری می کنیم ، بدون شک نمی توانیم سرمایه ی خود را به درستی هدایت کنیم و در اکثر مواقع ضرر سرمایه گذاریمان بیشتر از نفع آن می شود .

2- مقابله با بحران :

از آنجاییکه سرمایه گذاری از ابتدا تا انتهایش ریسک است ، پس همیشه احتمال بروز بحران و مشکل در امر سرمایه گذاری وجود دارد ، پس یک فرد سرمایه گذار بایستی راهکارهای مقابله با بحران های احتمالی سرمایه گذاری را بداند و به قول معروف با اولین بحران ایجاد شده ، سریع دست و پایش را گم نکند !
یکی از این راهکارها ، عدم توجه به شایعه پراکنی است : معمولا بعد از هر بحران در یک شرکت سرمایه گذاری و یا بنگاه اقتصادی و … مطمئنا اخبار و شایعات فراوانی ایجاد خواهد شد که تنها راه مقابله با چنین هجمه هایی ، بی توجهی به آنهاست ، زیرا فایده ای جز تولید استرس ، ترس و به دنبال آن تصمیمات بعضا غلط و احساسی ندارد .
دیگر راهکار مقابله با بحران ، صبر تا گذر از بحران و حل مشکلات است : سرمایه گذاری به هیچ وجه جای افراد عجول و کم طاقت نیست ، زیرا اینگونه افراد اولین ضربه را به خود می زنند ، اگر صبر نداشته باشید مطمئنا نمیتوانید یک سرمایه گذار موفق و البته پولدار شوید .
و سومین راهکار ، فکر به پیروزی می باشد : اگر شما قبل از سرمایه گذاری ، درست تحقیق کرده باشید و به جایی که سرمایه گذاری کرده اید کاملا اطمینان داشته باشید ، پس دلیلی ندارد که از بحران های احتمالی پیش رو بترسید ، زیرا مطمئنید که شرکت ، سازمان و یا بنگاه اقتصادی طرف حساب شما ، هرچه که باشد کلاهبردار نیست و بالاخره دیر یا زود از بحران های به وجود آمده به طرق مختلف عبور خواهد کرد ، پس همیشه به فکر پیروزی باشید تا بتوانید عکس العمل بهتری نسبت به بحران های ایجاد شده از خود نشان دهید .

3- تبدیل سرمایه های پوسیده :

پول های از بین رفته ولی قابل بازگشت در چرخه ی سرمایه گذاری را سرمایه های پوسیده می نامیم .
مثالی برای روشن تر شدن این موضوع : فرض را بر این میگیریم که فردی در یکی از سرمایه گذاری هایش موفق نبوده و ضرر می کند . در اینجا مطمئنا سرمایه ای که از دست می دهد برایش مهم است ( یعنی بهتر است که مهم باشد وگرنه یک سرمایه گذار خوب نیست ) و باید چاره ای بیاندیشد تا بتواند ضررهای متحمل شده در سرمایه گذاری قبلی اش را ، با سرمایه گذاری های جدیدی که انجام می دهد جبران کند ، پس در این حالت فرد سرمایه ای را از دست می دهد که قابل بازگشت و جبران است که در اصطلاح به این فاکتور ، تبدیل سرمایه های پوسیده به سرمایه ی اولیه گفته می شود .

4- تفکر نو در سرمایه گذاری :

سرمایه گذاری نیز مانند تکنولوژی دارای تنوع و پیشرفتگی زیادی است و هرازچندگاهی روشها و شیوه های گوناگونی به وجود می آید که طعم یک سرمایه گذاری متفاوت تر را به فرد سرمایه گذار می دهد و شما به عنوان یک سرمایه گذار ( البته اگر می خواهید از نوع موفقش باشید ) باید این راهها را بشناسید و زیر ذره بین ببرید و از بهترین هایش در سرمایه گذاری هایتان استفاده کنید و مانند فردی نباشید که همیشه به یک شیوه ی سنتی که جوابگوی عصر جدید سرمایه گذاری هم نیست ادامه ی مسیر دهید . پس سعی کنید خود را در سرمایه گذاری بروز نگهدارید و تفکر و روش های نو را در سرمایه گذاری های خود لحاظ کنید تا موفقیت بیشتری را از آن خود سازید .

مقاله ای بود تحت عنوان : فاکتورهای مکمل یک سرمایه گذاری موفق

مرتبط ها

قالب خبری