فالوده و عوارضی که مصرف این خوراکی دارد ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آگوست 18, 2020
فالوده و عوارضی که مصرف این خوراکی دارد ؟

فالوده یکی از خوراکی های شیرین و پرطرفدار مخصوصا در فصول گرم سال است ؛ ما در این مقاله قصد داریم شما را با عوارض مصرف بیش از حد فالوده بیشتر آشنا کنیم .

اگر جزو طرفداران فالوده هستید بهتر است با عوارض جانبی این خوراکی شیرین آشنا شوید !

فالوده می تواند در ابتلای شما به بیماری کبد چرب تاثیرگذار باشد. بهتر است افراد سردمزاج فالوده میل نکنند ،بد نیست با فواید مصرف فالوده در فصل گرما نیز آشنا شوید دیابتی ها نیز باید از خوردن فالوده پرهیز کنند .

یک دستیار تخصصی طب سنتی ایران در اینباره می گوید: مصرف مداوم فالوده در افراد مبتلا به معده سرد و تر و بیماری‌های کبدی مثل کبد چرب توصیه نمی‌شود؛ فالوده ارزش غذایی بالایی دارد و برای برخی ناراحتیهای ریه و حلق به‌ویژه در فصول گرم سال مفید است.

الهام قدمی یزدی درباره مصرف فالوده اظهار داشت: در زمان‌های قدیم در تهیه فالوده از روغن بادام، پسته و روغن‌های حیوانی نیز استفاده می‌‌کردند؛ فالوده یا پالوده از خوردنیهای معروف ایرانی است.

به‌گفته وی فالوده نوعی دسر ایرانی است که با قرار دادن رشته‌های باریک نشاسته در محلول آب و شکر تهیه می‌شود البته می‌توان در تهیه آن به‌جای شکر، از عسل، قند و نبات هم استفاده کرد.

قدمی یزدی متذکر شد: بهتر است برای شیرین کردن فالوده در افراد سالمند یا سردمزاجان از عسل استفاده شود و اگر تخم ریحان یا تخم شربتی به فالوده اضافه شود، در تقویت معده و قطع اسهال قوی‌تر عمل می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فالوده در رفع اسهال ناشی از حرارت و گرمازدگی نیز کمک‌کننده است.

منبع : تسنیم

اشتراک گذاری این مطلب در :