جدیدترین مطالب امروز

غم و اندوه چه تفاوتی با بیماری افسردگی دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

غم و اندوه چه تفاوتی با بیماری افسردگی دارد ؟

شاید این تفکر اشتباه در میان بسیاری از افراد وجود داشته باشد که غم و اندوه را با افسردگی یکی بدانند درحالیکه این دو با هم تفاوت هایی دارند که در ادامه به آن می پردازیم .

زندگی یک اقیانوس است و ما انسان ها قایق های ریزی هستیم که برای زنده ماندن و گذراندن زندگی خود باید با جزر و مد زمان کنار بیاییم، اما در حالی که به نظر می رسد هر روز یک مبارزه است و احتمال می رود همه چیز به نفع شما پیش نرود حرکت به سمت جلو و به سمت فصل بعدی زندگی خود چیزی است که شما را سالم و سرحال نگه می دارد.

غم و اندوه بخشی از زندگی محسوب می شود. این بخشی از خوشبختی است که شما در زمان عشق، خنده و حیرت احساس خوبی دارید، اما هنگامی که به افسردگی و اضطراب شدید تبدیل می شود وقت آن است که به وضعیت بپردازیم و کمک بگیریم.

تفاوت بین غم و اندوه با افسردگی :

بسیاری از مردم غم و اندوه را با افسردگی اشتباه می گیرند. در حالی که غم و اندوه بخش کوچکی از افسردگی است که احساس اضطراب، پشیمانی و انزجار را تقویت می کند و نمی توان آن را به عنوان افسردگی سوءتعبیر کرد.

غم و اندوه احساسی موقتی است که احتمال می رود بیش از آنکه به خودی خود بروز کند، تحریک شود. این احساسی است که برای لحظاتی کوتاه می آید و می رود، اما تاریکی طولانی مدت را بر جای نمی گذارد. از طرف دیگر، افسردگی می تواند در هر زمان بدون هیچ دلیلی ایجاد شود و برای زمان طولانی تری ادامه یابد و بر آرامش روحی، سلامت جسمی و روح فرد تاثیر بگذارد.

نشانه هایی برای تعیین اینکه آیا غم و اندوه شما نوعی افسردگی است یا خیر ؟

افسردگی می تواند انواع مختلفی داشته باشد غم و اندوه نیز بخشی از آن به شمار می آیند. این ممکن است تغییری در وجود جسمی یا چشم انداز ناامیدی نسبت به زندگی ایجاد کند. شما احتمال دارد نسبت به جنبه های مختلف زندگی روزمره خود گمراه شده باشید و حتی دشوار است از پس همه آنها بربیایید. با این حال، ممکن است وقتی شما فقط از برخی مشکلات زندگی ناراحت هستید احساسات مشابهی را داشته باشید. با این اوصاف شناسایی ریشه همه مشکلات و تعیین اینکه چه زمانی از اندوه موقتی یا افسردگی طولانی مدت رنج می برید، بسیار مهم است. در اینجا برخی از علائم وجود دارد که به شما می گوید آیا از غم و اندوه رنج می برید یا افسردگی دارید.

غم و اندوه طاقت فرسا
غم و اندوه یک احتمال شایع است که می تواند در تمام گروه های سنی رخ دهد. موقتی است و با حواس پرتی و فعالیت هایی که ذهن شما را از آن منحرف می کند می توانید بر آن غلبه کنید. با این حال، افسردگی مجموعه ای از احساسات طاقت فرسا است که منشا مشخصی ندارد و ممکن است باعث ایجاد حالت گیجی و گمراهی در فرد شود. مدت طولانی در جایی باقی می ماند که می تواند احساسات منفی چارچوب ذهنی مثبت شما را کدر کنند.

غم و اندوه بدون ریتم و دلیل
وقتی غم و اندوه منظم باشد همیشه یک دلیل پشت آن نهفته است. آرام آرام در کمین شماست و شما دقیقا می دانید چرا چنین احساساتی را تجربه می کنید، اما از نظر افسردگی با هجوم ناگهانی عواطف روبرو می شوید که هیچ منشا و دلیلی در ظاهر آن وجود ندارد.

وقتی انجام کار یک کار است
تا آنجا که به غم و اندوه مربوط می شود، کار انجام می شود زیرا فرد مبتلا به آن دلایلی پیدا می کند تا با فعالیت های مختلف ذهن خود را منحرف کند. گرچه مدت زمان طولانی ادامه ندارد، اما برای تکمیل کارهای معلق مشکلی وجود ندارد. با این حال، افسردگی فرد را از فکر مستقیم منصرف می کند و ذهن را از انجام هر کار مثبتی منع می کند. فرد تحت الشعاع فکر زندگی بی معنی قرار می گیرد، بنابراین ترجیح می دهد همه چیز را به همان حال که هست رها کند.

شما علاقه خود را به دوستانتان از دست می دهید
در غم و اندوه مردم در خانواده و دوستان خود به دنبال آرامش هستند، اما در افسردگی سعی می کنید از عزیزانتان دور باشید. ذهن شما چنان به احساسات منفی آلوده می شود که منزوی کردن خود را نسبت به بودن در کنار مردم ترجیح می دهید. این به نوبه خود شانس ابتلا به نوع شدیدتر افسردگی را ایجاد می کند.

غم و اندوه ادامه دارد و به خودی خود از بین نمی رود
غم و اندوه موقتی است، اما وقتی نوبت به افسردگی می رسد غم و ناراحتی ماندگار می شود و به خودی خود از بین نمی رود. اگر شخصی که می دانید از افسردگی رنج می برد به احتمال زیاد برای گذر از آن به کمک شما نیاز خواهد داشت. این چیزی نیست که فرد بتواند به تنهایی از پس آن برآید.

نوسانات خلقی افزایش یافته است
گرچه غم و اندوه ممکن است باعث تغییرات در خلق و خو شود، اما جای عذرخواهی و پذیرش را می گذارد، اما افسردگی می تواند منجر به افزایش سطح اضطراب و عصبانیت شود که هر نوع آشتی و بحث را منع می کند.

شما روی هیچ چیزی تمرکز ندارید
از عدم توانایی در تعیین علت استرس و اضطراب گرفته تا نداشتن هیچ علاقه ای به زندگی، افسردگی می تواند باعث شود شما در هر کاری که فکر می کنید تمرکز نداشته باشید. توانایی تمرکز را از شما سلب می کند و استدلال را از بین می برد.

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری