جدیدترین مطالب امروز

غلظت خون سالمندان با این خوراکی ها کنترل می شود !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

غلظت خون سالمندان با این خوراکی ها کنترل می شود !

برای کنترل غلظت خون سالمندان می توان از برخی خوراکی ها و خوردنی های مؤثر در این خصوص بهره برد . خوردنی هایی که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

تغذیه مناسب برای درمان غلظت خون سالمندان :

1- سیر
این ماده غذایی قرن‌هاست که برای پرفشاری خون و غلیظ بودن آن تجویز می‌‌شود. اگر سیر به طور خام مصرف شود، برای کاهش غلظت خون سالمندان بسیار مؤثر است و از انسداد رگ‌ها جلوگیری می‌‌کند. همچنین سیر با آزاد کردن ماده‌‌ای به نام نیتریک اکسید در بدن، باعث گشاد شدن رگ‌ها، جریان یافتن بیشتر خون و جلوگیری از لخته شدن آن می‌شود.

2- زنجبیل
این گیاه بیشتر برای زمانی که ترش کردن اتفاق می افتد و احساس تهوع و استفراغ به سراغ فرد می‌‌آید، استفاده می‌‌شود اما برای کاهش پرفشاری خون و رقیق شدن آن هم توصیه می‌شود. بهتر است به میزان یک یا دو قاشق چای‌خوری در داخل چای یا آب جوش حل و نوش جان کنید.

3- چای سبز
در چای سبز ترکیبی وجود دارد که باعث می‌شود غلظت خون سالمندان ثابت بماند. این ترکیب که به اصطلاح EGCG نام دارد ، بر سلول‌های دیواره رگ اثر می‌گذارد و باعث می‌شود دیواره رگ از حالت سخت و سفت خود خارج شود و خون راحت‌تر به جریان بیفتد.

4- آویشن و عناب
می‌توانید برای درمان مشکل غلظت خون سالمندان مقداری آویشن و عناب را همانند چای در قوری دم و روزی چند وعده مصرف کنید. بهترین زمان استفاده از این دمنوش در فصل بهار است که باعث زدودن مواد مضر از بدن می شود و به بهبود سلامت کمک می کند.

توجه : از مصرف خودسرانه، بدون مشورت پزشک و بیش از اندازه این مواد خودداری کنید.

منبع : روزنامه خراسان

مرتبط ها

قالب خبری