جدیدترین مطالب امروز

غازیاغی تنها درمان قطعی برای برص و پیسی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

غازیاغی تنها درمان قطعی برای برص و پیسی

غازیاغی را شاید بتوان تنها گیاه برای درمان قطعی برص یا همان لک و پیس بر روی پوست دانست ، علت بوجود آمدن این عارضه برهم خوردن تعادل هورمونی درون بدن است .

غازیاغی نام گونه ای گیاه است که خواص آن باعث شده است در طب سنتی مورد استفاده قرار بگیرد ، با این حال تمام بخش های گیاه غازیاغی مورد استفاده قرار نمی گیرد و تنها ریشه و بخش هایی از ساقه که در خاک پنهان شده اند به استفاده های درمانی می رسند ، لازم به ذکر است که برگ های غازیاغی و بذر این گیاه نیز با توجه به خواصی که دارند زمینه های فعالیت را برای خود هموار کرده اند که البته همراه با عوارض احتمالی نظیر ناباروری و عقیمی می باشند .

خواص غازیاغی را به طور اجمالی می توان اینگونه بیان کرد :

درمان بیماری های مجاری ادرار ، کنترل کننده فشارخون ( پایین آوردن فشارخون ) ، محافظت کننده کبد و مثانه ، درمان اسهال خونی و سنگ کلیه و… ، اگر از غازیاغی به صورت موضعی استفاده شود می تواند درمان خوبی برای جذام باشد .

غازیاغی را که می توان نوعی سبزی تابستانی ( روزهای پایانی بهار ) که اصلا در معرض نابودی و قحطی نیست دانست ، شاید دلیل این امر خودرو بودن غازیاغی می باشد و نام گذاری آن هم از چنین ویژگی های ذاتی و ظاهری برآمده است .

ویتامینی که به مقدار زیاد در غازیاغی یافت می شود ویتامین ث است ، به همین دلیل برای سلامت لثه ها و خون مفید شناخته شده است . طریقه مصرف غازیاغی برای ناراحتی های مختلف ، تفاوت دارد ، در ادامه طریقه ی مصرف غازیاغی را برای درمان برص ( پیسی ) یعی ایجاد لکه های سفید بر روی پوست ( غالبا صورت ) که براثر برهم خوردن تعادل بین ترشح هورمون های درونی است توضیح می دهیم ، درمانی که در طب جدید جایگزینی برای آن وجود ندارد :

اولین مرحله ی درمان برص ( پیسی ) به کمک غازیاغی خالی کردن معده و روده است ، این کار را می توانید با یک داروی مسهل ، تنقیه یا سایر روش ها مانند شستشو با سرم و… انجام دهید .

مرحله ی بعد که پانزده روز زمان لازم دارد ، مصرف 10 گرم بذر غازیاغی به همراه عسل است ( در نظر داشته باشید در مورد مصرف بذر این گیاه عوارضی چون ناباروری و عقیمی وجود دارد ) ، توصیه ها در خصوص بکارگیری این روش به این صورت است که در گرم ترین روزهای سال ( فصل تابستان ) درمان پانزده روزه آغاز شود و پس از میل کردن بذر و عسل ، موضع مورد نظر را در معرض تابش نورخورشید قرار دهید و از مصرف آب و سایر نوشیدنی ها خودداری کنید ( زمان قرارگیری مقابل نورخورشید باید تا حدی باشد که سطح پوست کاملا عرق کند ) اگر ناچار به استفاده ی این درمان در فصول سرد مانند زمستان هستید ، برای جبران مرحله ی آخر می توانید از سونا و… استفاده کنید .

مرتبط ها

قالب خبری