عینک آفتابی و آسیب های استفاده مکرر از این وسیله

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : نوامبر 1, 2019
عینک آفتابی و آسیب های استفاده مکرر از این وسیله

در این مقاله قصد داریم درخصوص آسیب های استفاده بیش از حد عینک آفتابی صحبت کنیم ؛ برای آشنایی با مضرات استفاده مکرر از عینک آفتابی همراه این مقاله باشید .

آیا میدانستید استفاده مکرر از عینک آفتابی چه تاثیرات منفی روی بینایی ما می تواند بگذارد ؟

بهتر است در مواقع غیرضروری از آن ها استفاده نکنید توصیه می کنیم به خاطر حفظ بینایی تان از این کار خودداری کنید

استفاده‌های نادرست و غیرضروری از عینک آفتابی می‌تواند به سلامت چشم‌ها آسیب رسانده و باعث کاهش دید افراد شود.

محمد کی‌پور متخصص اسپتومتری با اشاره به برخی نکات مهمی که در استفاده از عینک آفتابی باید در نظر داشت؛ گفت: باید افرادی که دچار عوارض چشمی هستند با اطلاع از برخی نکات مهم و توجه به آنها گزینه‌های صحیح‌تری به جز عینک آفتابی را انتخاب کنند.

وی در ادامه افزود: به طور مثال افراد مبتلا به آب مروارید نباید از عینک آفتابی استفاده کنند زیرا در صورت استفاده دچار کاهش دید خواهند شد و برای این افراد استفاده از فیلترها توصیه می‌شود.

این متخصص ادامه داد: همچنین افراد برای رفع تیرگی ناشی از انعکاس نور از سطوح مختلف باید از عینک‌های پلاریزه استفاده کنند و یا افرادی که دچار اختلالات دیگر چشمی هستند نیز باید در مقابله با نور خورشید ابتدا با مراجعه به متخصص چشم، اقدامات لازم برای رفع این مشکل را انجام دهند.

دکتر کی‌پور با بیان اینکه برخی استفاده‌های بی‌مورد از عینک آفتابی نیز عوارضی به دنبال دارد، اضافه کرد: برخی از افراد حساس به نور هستند و بیش از حد از عینک آفتابی استفاده می‌کنند یعنی حتی در محل‌های سرپوشیده و بدون وجود نور مستقیم خورشید نیز از عینک آفتابی استفاده کرده که این امر باعث ایجاد پدیده تطابق در برابر تاریکی می‌شود و حساسیت به نور را دو چندان می‌کند و باعث کاهش دید نیز می‌شود که به این افراد توصیه می‌شود از عینک‌های ویژه دید در شب و یا فیلترهای نوری مخصوص استفاده کنند.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :