جدیدترین مطالب امروز

عوامل ایجاد فساد هضم و مشکلات مربوط به آن ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

عوامل ایجاد فساد هضم و مشکلات مربوط به آن ؟

فساد هضم یکی از مشکلات مربوط به معده ی افراد است که در اکثر مواقع ، به علت عادات بد غذایی و رعایت نکردن نکات اولیه ی بهداشت معده ، در افراد شکل می گیرد .

در این مقاله میخواهیم به عوامل ایجاد فساد هضم یا همان فساد معده بپردازیم و از زبان یک متخصص طب سنتی ، با مشکلات مربوط به این عارضه ، بیشتر آشنا شویم .

در مورد نشانه های فساد هضم چه میدانید ؟

این عارضه می تواند اختلالات زیادی در عمل هضم شما ایجاد کند . پیشنهاد می کنیم با عوامل تاثیرگذار در این زمینه آشنا شوید تا بتوانید فساد در معده را درمان کنید .

یک دستیار تخصصی طب سنتی ایران ، عواملی که مانع هضم غذا می ‌شود و علائم فساد غذا در معده را تشریح کرد :

مهدی عدل درباره عوامل فساد هضم غذا اظهار داشت : اگر بعد از صرف غذا ، علائمی مانند آروغ بدبو یا با بوی ترشیدگی ، حالت تهوع ، کشیدگی عضلات بالای شکم و زیر دنده‌ها ، سوزش معده ، مدفوع بدبو وجود داشته باشد ، همه از نشانه‌ های فساد هضم است و نیاز به تدابیری برای درمان آن وجود دارد .

وی افزود : بد بودن غذا که از دیدگاه طب سنتی غذاهایی که در معده زود فاسد می ‌شوند مثل ماست ، ماهی خصوصا اگر با غذاهای دیگر همراه شوند و مدت توقفشان در معده افزایش می ‌یابد که از اسباب فساد هضم غذا در معده هستند .

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران تصریح کرد : خوردن غذای بیش از اندازه که معده از هضم درست آن عاجز باشد ، یا خوردن غذا با معده پر و در حالت سیری می ‌تواند از عوامل فساد هضم در معده باشد .

عدل خاطرنشان کرد : عدم رعایت ترتیب خوردن و آشامیدن مانند خوردن غذای دیرهضم قبل از غذای زودهضم و رفتارهای غلط بعد از خوردن غذا مثل حرکت شدید با شکم پر ، بیداری طولانی ‌مدت بعد از خوردن غذا نیز از اسباب فساد هضم هستند .

وی یادآور شد با شناخت دلایل اسباب فساد هضم غذا اکثر علل ایجاد فساد هضم قابل پیشگیری است و از نظرگاه طب سنتی ، فساد هضم اگر درمان یا پیشگیری نشود ، ممکن است به بیماریهایی مثل برص ( ویتیلیگو ) و سرطان منجر شود .

منبع : تسنیم

مرتبط ها

قالب خبری