جدیدترین مطالب امروز

عوارضی که خالکوبی یا تتو بر بدن انسان وارد می کند

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

عوارضی که خالکوبی یا تتو بر بدن انسان وارد می کند

خالکوبی یا تتو که به منظور ایجاد نقش های دائمی بر روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد می تواند زمینه های ابتلا به برخی بیماری های خونی را در انسان ایجاد کند .

خالکوبی یا ایجاد نقش های دائمی بر روی پوست از جمله مواردی بوده است که در یک بازه ی زمانی جوانان بخصوص پسر ها به سمت آن کشیده شده و برخلاف هشدار های جدی پیرامون مبتلا شدن به انواع بیماری ( هپاتیت و… ) طرفداران خود را داشت ، علاوه بر این برای درگیر کردن تمام سنین جامعه جدا از زن و مرد بودن با نام بهداشتی تَتو نیز پا به عرصه گذاشت . اکنون بیشتر درباره ی خالکوبی صحبت خواهیم کرد تا درست و غلط کار بیشتر برایمان آشکار شود .

اصلا چرا خالکوبی ؟

در ملل مختلف خالکوبی کردن دلایل گوناگونی دارد ، بعضی به منظور حفظ سنت ها و برگرفته از آداب و رسوم خود بخشی از بدن را خالکوبی کرده و حتی نقشی خاص را حک می کنند . گاهی نیز به دلیل استفاده ی قشر خاصی از مردم برچسب مشخصی بر آن زده شده است مانند خالکوبی که در بین مردان ایرانی رواج پیدا کرده و معمولا جلوه ی خوب و پسندیده ای ندارد . امروزه برای انجام اعمال زیبایی از خالکوبی نیز تحت عنوان تَتو استفاده می شود .

روش خالکوبی کردن و مراحل انجام کار :

برای خالکوبی کردن و ایجاد نقشی ماندگار در قسمتی از بدن ، نقش مورد نظر را با سوزن های مخصوص بر عضو مورد نظر می کشیدند ، با این کار آن قسمت خاص شروع به خونریزی می کرد و با قرار دادن رنگ های مخصوص و مورد نظرشان باعث نفوذ رنگ در زیر پوست شده و نقش را ماندگار می کردند . البته امروزه با سوزن های مخصوص به گونه ای عمل می کنند که ابتدا نقش را با قلم کشیده و بعد سوزن را با جوهر پر می کنند سپس مانند تزریق عمل کرده و اینگونه تا حدودی روش خالکوبی را بهتر و بهداشتی تر کرده اند .

نگرانی ها پیرامون خالکوبی :

خالکوبی یا تَتو از این بابت که با نفوذ سوزن در بدن و تماس آن با خون همراه است می توان از نظر بهداشتی بسیار حساس برشمرد ، اگر نکات بهداشتی در خصوص سوزن مورد استفاده رعایت نشود ، این حرکت ( خالکوبی ) می تواند باعث ایجاد ایدز ، هپاتیت و دیگر بیماری های خونی بشود . علاوه بر این به دلیل شکستن صد دفاعی پوست و نفوذ به لایه های داخلی تا حدودی پوست را دچار ضعف در برابر ویروس های حامل بیماری می کند .

خالکوبی یا تَتو از نظر برخی مراجع تقلید کاملا رد شده است و قابل قبول نیست ، دلیل عمده ی این ممانعت وارد آمدن درد بر بدن است .

مرتبط ها

قالب خبری