جدیدترین مطالب امروز

عنبرنسارا آنتی بیوتیکی با سابقه بالا

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

عنبرنسارا آنتی بیوتیکی با سابقه بالا

عنبرنسارا به ثورت غیر رسمی و ثبت نشده خواص بی شماری دارد از جمله التیام بخشیدن به خارش پوست ، درمان ناراحتی های تنفسی و ضدعفونی کردن محیط های آلوده به ویروس .

آنتی بیوتیک ها به گروه دارو های پزشکی گفته می شود که خاصیت میکروب کشی دارند و باعث ضدعفونی شدن ناحیه ای خاص ( در داخل یا خارج ) از بدن می شوند . هرچند با تکیه به مستندات ، منبعی برای اثبات اظهارات خود نخواهیم داشت ، اما با توجه به عقاید و چیزی که تا کنون بر آن تکیه شده است ، عنبرنسارا نوعی ماده آنتی بیوتیک به حساب می آید .

در زمان قدیم که انسان با کمبود امکانات پزشکی مواجه بوده است و همچنین اطلاعات فردی اشخاص در این خصوص تا حد انتظار رشد نکرده بود ، افراد برای جلوگیری از خونریزی زخم ، ضدعفونی کردن آن و… دست به روش های غیر اصولی می زدند ، به عنوان مثال استفاده از عنبرنسارا که برخلاف نام فریبنده ای که دارد ، بهتر است بدانید به زایئات دفع شده از الاغ ماده اطلاق می شود !

بر سر این موضوع که آیا عنبرنسارا واقعا دارای خاصیت های نامبرده می باشد یا خیر اختلاف نظر فراوان وجود دارد چه برسد به بررسی این موضوع که آیا عنبرنسارا به طور کلی به پشگل الاغ گفته می شود و یا تنها اولین دفع او پس از تولد است !؟

عمده ترین شکل استفاده از عنبرنسارا مانند اسپند و برای دود کردن است ، پراکنده کردن دود عنبرنسارا در محیط ، به عقیده ی افراد موجب میکروب کشی می شود و برای افرادی که مبتلا به سرماخوردگی هستند و یا از اریون رنج می برند کاربرد دارد ؛ در نتیجه در مواجه با ناراحتی های تنفسی نیز می توان از عنبرنسارا استفاده کرد .

علت مفید بودن عنبرنسارا از آن جهت است که سیستم گوارشی درون بدن الاغ متفاوت و پیچیده است در نتیجه عملیات گوارش بر روی علوفه های متفاوتی که الاغ برای تامین شیر خود استفاده می کند ، انجام شده و به صورت فضولات پرخاصیت وارد طبیعت می شود .

عنبرنسارا را می توانید به راحتی از عطاری ها تهیه و مورد استفاده قرار دهید .

مرتبط ها

قالب خبری