جدیدترین مطالب امروز

عملکرد طب سوزنی در درمان انواع بیماری ها

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

عملکرد طب سوزنی در درمان انواع بیماری ها

طب سوزنی طب مخصوص مردم چین است که مانند طب سنتی ( طب ویژه مردم ایران ) با اصول و روش های خاص خود ، سعی در درمان انواع بیماری ها به کمک سوزن های خاصی دارد.

همینطور که ما ایرانیان دارای طب منحصربفرد و خاصی به نام طب سنتی ( یا ایرانی ) هستیم ، برخی از مردم نقاط دیگر جهان نیز طب و روش خاصی را برای درمان امراض در اختیار دارند و از راه های دیگری درصدد مقابله با بیماری ها برآمده اند ، مانند طب سوزنی که طب مخصوص مردم چین است .

اگر بخواهیم همچنان کار را با مثال پیش ببریم باید بگوییم همانگونه که در طب سنتی مصرف مواد غذایی زمان و حتی ساعت خاصی دارد تا به درمان و بهبود حال عمومی فرد منجر شود ، در طب سوزنی ناحیه های بدن و سوزن رف اول را می زنند ، به این معنا که هر بخش از بدن مخصوص کار خاصی است و با وارد کردن سوزن در آن نواحی کار درمان انجام می شود .

مردم چین همه پایه و اساس زندگی را مبنی بر انرژی ( مرسوم به انرژی حیات ) می دانند و در طب سوزنی نیز با سوزن های باریک و مخصوص ، انرژی را در نقاط خاصی از بدن کنترل می کنند . طبیعی است که در طب سوزنی ، بهداشت تجهیزات ( سوزن های مورد استفاده ) بسیار اهمیت دارد .

طب سوزنی را می توان برای قسمت های مختلف بدن مورد استفاده قرار داد ، نظیر گوش ، دست و… که طبیعتا تاثیرات متفاوتی را مانند درمان اعتیاد ، لاغری ( حتی در مورد افرادی که کاهش وزن ندارند ) ، کاهش درد و… در پی خواهد داشت ؛ با تمام این تفاسیر به نظر می رسد اثرگذاری طب سوزنی بر روی گوش سریع تر نتیجه ی مطلوب را درپی دارد ، احتمالا به همین جهت طب سنتی گوش به یکی از سه شاخه ی اصلی طب سنتی می باشد .

طب سوزنی برای درمان هر مشکل ، بخش خاصی از بدن را که در اولویت قرار دارد ( معده و طحال مهم ترین بخش ها برای تعادل وزن و تناسب اندام هستند ) ، شناسایی کرده و بر روی آن اثر می گذارد ، شاید به نظر رابطه ای میان طحال و لاغری به دست نیاید ، اما درواقع طحال دفع کننده ی ماده ای از بدن ( بلغم ) است که انباشته شدن آن باعث تولید چربی در بدن می شود .

بنابر مطالب گفته شده ، به صورت جمع بندی می توان گفت اساس کار طب سوزنی کنترل میزان انرژی است که بین اندام های داخلی رفت و آمد می کند ، با کنترل انرژی که به هر بخش می رسد می توان عملکرد آن اندام را تغییر و به عبارتی برنامه ریزی کرد ، این کنترل انرژی با سوزن های باریک و مخصوص طب سوزنی که به گذرگاه های انرژی فرو می شوند امکان پذیر است .

اگر این نکته را در نظر بگیریم که یک مورد گزارش درمان بیماری ایدز با روی آوردن به گیاهخواری داشته ایم ، به نوعی می توان نتیجه گرفت که راهی برای درمان بیماری هایی نظیر ایدز ، MS ، برخی تومور های غیر قابل درمان و… از طریق طب هایی مانند سوزنی و سنتی وجود دارد ، شما اینطور فکر نمیکنید ؟

مرتبط ها

قالب خبری