جدیدترین مطالب امروز

علت تیرگی برخی از قسمت های بدن و درمان آن

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

علت تیرگی برخی از قسمت های بدن و درمان آن

تیرگی پوست در نواحی خاصی مانند زیربغل ، کشاله ی ران و واژن ( نسبت به بقیه جاها ) مشکلاتی از لحاظ زیبایی را برای خانم ها ایجاد می کند .

تیرگی پوست خصوصا در زیربغل و… بیشتر برای افرادی پیش می آید که فعالیت برخی رنگدانه های پوست آن ها از حد طبیعی فراتر رفته است و یا برای موزدایی بیش از حد از تیغ استفاده کرده اند ، البته دلایل متفاوتی از جمله تابش آفتاب ، سوختگی و… می تواند وجود داشته باشد اما در اینجا بررسی تیرگی در بخش های خاصی را زیر ذره بین قرار داده ایم . بنابراین فعالیت رنگدانه ها ، استفاده ی بیش از اندازه از تیغ و تغییرات هورمونی را تا به اینجا می توان از اصلی ترین دلایل تیرگی در برخی از نقاط بدن دانست .

ابتدا به سطحی ترین درمان ها برای حل این مشکل اشاره می کنیم :

برای افراد چاق توصیه می شود که اضافه وزن خود را کم کنند ، وجود چربی اضافه علاوه بر ورم ، تیرگی پوست را نیز حتی در چهره به همراه دارد ؛ علاوه بر این تعویض مرتب لباس های زیر و به ویژه استفاده از پوشاک با الیاف لطیف و طبیعی توصیه می شود . از تماس عطر و… نیز با پوست خودداری کنید ، به این ترتیب با رعایت بهداشت و موارد ذکر شده گامی مثبت در رفع تیرگی پوستتان برداشته اید .

در مواردی که شخص مشکل خاصی دارد لازم است حتما به متخصص پوست مراجعه شود ، چرا که نوع بیماری های پوست متفاوت است و حتی در موارد یک شکل نیز با در نظر گرفتن نشانه هایی هرچند کوچک نوع درمان تغییر خواهد کرد . و اما موارد رایج در رفع تیرگی پوست :

استفاده از کرم ها و ماسک های گیاهی موجود که به راحتی از دارو خانه ها تهیه می شوند ، بسیار راحت و بهداشتی تیرگی پوست شما را درمان می کنند ، البته قیمت آن ها شاید اندکی گران باشد اما تمام موارد مورد نیاز را به راحتی در اختیارتان قرار می دهد .

دومین درمان تیرگی :

نوشیدن آب و کمک به تعریق بیشتر ( جهت دفع سموم بدن ) از درمان های تیرگی پوست است . قسمت های کشاله ی ران یا زیربغل را می توان با برشی از لیمو ماساژ داد و در نهایت برای رفع خشکی آن از کرم های نرم کننده استفاده نمود . روش فوق را با برشی از سیب زمینی ( و یا آب سیب زمینی ) به مدت پانزده دقیقه و ویتامین E نیز می توان انجام داد ، همچنین روغن نارگیل . آب خیار به تنهایی و یا به صورت ترکیب با اندکی زردچوبه نیز بسیار کارساز است .

برای رفع تیرگی زانو ، آرنج و مواردی حساس مانند آن ها ، ترکیب ماست و حنا پیشنهاد می شود ؛ این ترکیب رنگی از خود برجای نمی گذارد اما به عنوان پیشگیری و رعایت های دائمی بهتر از تماس کف پا ، آرنج و زانو با زمین خودداری کنید .

برای رفع تیرگی واژن هرگز از لایه بردارهای قوی استفاده نکنید ( حتی کرم های روشن کننده نیز در مواردی توصیه نمی شوند ) ، پوست واژن نازک و حساس است و چنان چه تیرگی پوست شما ناشی از بیماری های قندی نباشد بهتر از صابون های گیاهی ( از عطاری تهیه شود ) استفاده کنید .

مرتبط ها

قالب خبری