جدیدترین مطالب امروز

عصاره دانه جو از فرآورده های پرخاصیت گیاه چند منظوره

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

عصاره دانه جو از فرآورده های پرخاصیت گیاه چند منظوره

عصاره ها و جوانه ها دارای خواص بی شماری هستند ، همچنین درصد تاثیرگذاری آنها به مراتب بیشتر از گیاه خام است ، عصاره دانه جو نیز از همین قاعده پیروی می کند .

دانه جو جزو گیاهان و سبزیجات به حساب می آید ، طبیعتا عصاره دانه جو خواصی خارج از محدوده ی این گیاه و سایر خانواده سبزیجات نخواهد داشت ، حال آنکه برخی خواص آن از شدت تاثیرگذاری قوی تری برخوردار است و یا دسته از خصوصیات را در طیف گسترده ای پوشش می دهد ؛ به عنوان مثال گیاهان در کاهش چربی و یکسری ویژگی های درون خون افراد موثر هستند و عصاره دانه جو نیز از این دسته مستثنی نیست .

عصاره دانه جو موثر در کاهش چربی خون :

از جمله اولیه ترین و بارزترین ویژگی هایی که عصاره دانه جو با خود همراه کرده است کاهش میزان چربی خون می باشد . استفاده همزمان عصاره دانه جو با مواد دیگری مانند یولاف به طور همزمان ، قدرت کاهش را چند برابر می کند و نتایج مثبتی را در پایین آوردن کلسترول خون دارد .

نقش عصاره دانه جو در درمان دیابت :

جو از زمان های قدیم به عنوان دارویی مناسب جهت درمان و کنترل بیماری دیابت به شمار می رفته است ؛ عصاره دانه جو نیز یکی از این فرآورده ها است که تاثیرات مثبت فراوانی در کنترل بیماری افراد دیابتی دارد . مصرف عصاره دانه جو در افراد دیابتی می تواند وزن شخص را ثابت نگهداشته اما در همین راستا میزان گلوکز را در گروه خاصی از افراد دیابتی کاهش دهد . مصرف هرگونه داروی گیاهی ( از جمله عصاره دانه جو ) باید زیر نظر پزشک باشد ، مطالب ارائه شده در تمام بخش های درمانی یک جم جهت بالا بردن سطح اطلاعات عمومی افراد بوده و یک جم هیچگونه مسئولیتی در قبال مصرف خودسرانه داروهای صنعتی و تجاری ندارد .

با توجه به ویژگی هایی که در خصوص مصرف عصاره دانه جو بیان کردیم ( کاهش چربی خون و کنترل دیابت ) ، لازم به ذکر موارد تاثیرپذیر از کاهش و درمان موارد فوق تحت تاثیر مصرف عصاره دانه جو می باشد . از جمله این موارد می توان به کاهش بیماری های قلبی و عروقی اشاره کرد . کاهش ابتلا به انواع سرطان ها به علت خاصیت آنتی اکسیدانی گیاهان از دیگر خواص عصاره دانه جو است . مکمل رشد برای کودکان ، رفع خستگی بدن و بالا بردن نشاط و شادابی ، رفع نارسایی های کلیه و کمک به هضم غذا ، جلوگیری از ریزش و بالابردن میزان شیردهی مادران از جمله خواص عصاره دانه جو می باشد .

چرا از عصاره دانه جو استفاده کنیم ؟

مصرف دانه ها و گیاهان در تمام فصول سال میسر نمی باشد ، از طرفی استفاده از برخی فرآورده ها ( مانند جوانه ها و عصاره ها ) خواص درمانی گیاهان را چندین برابر می کند . بنابراین استفاده راحت در تمام فصول بعلاوه چند برابر شدن خواص جو در فرآورده های تبدیل شده آن ( از جمله عصاره دانه جو ) از جمله دلایلی است که لزوم استفاده از عصاره ها را مشخص می کند .

مرتبط ها

قالب خبری